ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

YouTube Kids – sposób na niesforne dzieci

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
youtubekids

W obecnych czasach technologia wciska swój nos w każdą gałąź życia. O ile w życiu dorosłego człowieka obecna jest praktycznie non-stop o tyle dopiero zaczyna ingerować w życie dzieci. W życiu zwłaszcza młodych rodziców ważne jest, aby mieć pod ręką przyrząd, dzięki któremu dzieci potrafią być zajęte prze wiele godzin.

Takimi urządzeniami coraz cześciej stają się tablety i telefony. Ile razy w środkach komunikacji miejskiej widzieliście dziecko, które bawi się jakimś elektronicznym gadżetem zapominając o całym świecie? Musimy zrozumieć, że mamie lub tacie bardzo łatwo jest włączyć dziecku kolorowankę, bajkę czy dać się pobawić innym ciekawym programem gdy wszystkie te dziecięce rozrywki zamknięte są w niewielkim plastikowym pudełku z wyświetlaczem. Właśnie dlatego największy serwis wideo w internecie, czyli YouTube, zdecydował się na wypuszczenie dedykowanej dzieciom aplikacji.

23 lutego światło dzienne ma ujrzeć gotowa aplikacja YouTube Kids. Program będzie wyświetlał treści z YouTube dedykowane dzieciom: Ulica Sezamkowa, produkcje Disney’a i wszelkie inne przyjazne dzieciom filmy. Interfejs będzie przytosowany do postrzegania małego człowieka – wielkie obrazki i wizerunki postaci, aby dziecko mogło samo wybrać interesującą siebie treść. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji także specjalny przycisk „dla ciekawych” oraz wyszukiwarkę (wszelka treść niewłaściwa będzie blokowana).

Do ciekawych funkcji dorzucić należy także ogarniczenie w długości odtwarzanego materiału. Rodzice sami będą mogli określić ile ich dziecko będzie miało czasu na oglądanie ulubionych produkcji. W Google Play aplikacja ma się pojawić w następnym tygodniu. Na razie nie wiadomo, czy produkt przeznaczony jest dla konkretnych rynków czy symultanicznie w różnych krajach pojawią się spersonalizowane wersje programu.

Źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy