ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PlayStation 5 dźwięk 3D

Nowa aplikacja PlayStation już dostępna do pobrania. Wygląda i działa rewelacyjnie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Sony zamierza całkowicie odświeżyć aplikację PS App, w sam raz na premierę konsoli PlayStation 5. Dziś jej nowa wersja trafiła już do sklepów Google Play i App Store, a każdy zainteresowany może ją pobrać zupełnie za darmo. Zmieniło się dosłownie wszystko – widać, że aplikacja została zbudowana od nowa, co zdecydowanie wyszło jej na dobre.

Nowa wersja aplikacji PlayStation już dostępna

Powiedzmy sobie szczerze – stara aplikacja PlayStation była po prostu brzydka i działała co najwyżej średnio. Nowa, która właśnie trafiła do Google Play i App Store, na szczęście jest jej całkowitym przeciwieństwem. Sony opracowało zupełnie nowy design, a także poprawiło płynność działania. Co więcej, aplikacja PS Messages przestała mieć jakikolwiek sens, bo została wchłonięta przez PS App, dzięki czemu wiadomości można wysyłać i odbierać bezpośrednio z niej. To krok w dobrą stronę.

Zobacz także: Miliony konsol PlayStation 4, czyli Sony publikuje wyniki finansowe

Co ważne, PlayStation Store nie otwiera się już w nowej karcie, bo został integralną częścią nowej aplikacji. Gry można wyszukać tak łatwo, jak je kupić – całość sprowadza się do tylko kilku kliknięć. W dużym skrócie: jest schludnie, nowocześnie i przede wszystkim prosto. Aż dziwne, że Sony nie zdecydowało się na odświeżenie PS App znacznie wcześniej. Niemniej jednak jak to mówią – lepiej późno niż później. A wy co sądzicie o nowej wersji aplikacji PlayStation? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: PlayStation

Sprawdź najnowsze wpisy