Pióra 3D to swego rodzaju zaczarowane ołówki naszych czasów. O ile ktoś jeszcze kojarzy tą starą polską kreskówkę. Są to drukarki 3D, w których za ruchy dyszy drukującej odpowiadają sami twórcy, a nie maszyna. Nie musimy więc tworzyć modeli 3D w programach graficznych. Wszystko możemy stworzyć samemu wedle uznania. Te od firmy 3Doodler nie są przeznaczone tylko dla entuzjastów i studentów. Producent właśnie wprowadził na rynek swój najnowszy produkt. 3Doodler Pro+ to pióro 3D klasy profesjonalnej przeznaczone dla wszystkich, od artystów po inżynierów.

Pióro 3D 3Doodler Pro+

3Doodler Pro+

Jego system dwóch napędów umożliwia drukowanie 3D z materiałów wykraczających poza zwykłe tworzywa sztuczne. Możemy więc tworzyć z brązu, miedzi, nylonu i drewna. Producent chwali się, że jego produkt może być wykorzystywany zarówno w projektowaniu, jak i w naprawach. Co zaskakujące, posiada ono bardzo precyzyjną kontrolę prędkości i temperatury. Ważną rolę w kontrolowaniu całego procesu odgrywa wyświetlacz ulokowany na górze urządzenia. Natomiast magnetyczna strona spodnia zapewnia łatwy dostęp do wewnętrznych komponentów w celu przeprowadzenia serwisu. Wedle zapewnień producenta to i kilka innych usprawnień ma znacznie wydłużyć żywotność tego urządzenia.

Zobacz też: Cena Starlink beta rozczarowuje – dostawcy Internetu satelitarnego mogą spać spokojnie

Pióro 3Doodler Pro+ jest teraz dostępne w cenie 250 dolarów. Tym samym jest znacznie droższe niż poprzednie urządzenia producenta. Jednak firma twierdzi, że profesjonaliści dzięki niemu mogą bardzo szybko odzyskać inwestycję poprzez swoje projekty. Dodatkowo większa żywotność urządzenia ma się przekładać na zwiększenie opłacalności zakupu. Duże znaczenie ma tu także obsługa dodatkowych materiałów, w tym metali. Warto jednak pamiętać, że produkty tego typu wymagają niezwykle pewnej ręki podczas pracy.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.