ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Vivo Origin OS

Vivo potwierdza – Funtouch OS odejdzie w zapomnienie, a zastąpi go nowa nakładka

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Vivo to bardzo popularna firma, która ostatnio weszła do Europy, czyli także do Polski. Z tego też powodu będziemy pisać o niej coraz więcej, bo jej smartfony staną się powszechnie dostępne w sklepach. Dziś marka oficjalnie potwierdziła koniec Funtouch OS – nakładki, która jest aktualnie domyślnie instalowana na jej urządzeniach. Zastąpi ją Origin OS.

Origin OS zamiast Funtouch OS – Vivo wprowadza zmiany

Vivo Origin OS

Od dłuższego czasu krążyły plotki, że Vivo zamierza porzucić swoją nakładkę Funtouch OS i zastąpić ją inną. Doniesienia okazały się prawdziwe, bo firma właśnie je potwierdziła. Dodała też, że w miejsce FuntouchOS pojawi się Origin OS, czyli zupełnie nowa, zbudowana od podstaw nakładka. Na razie nie wiadomo, jakich zmian i nowości możemy się spodziewać prócz zupełnie nowego designu, ale wszystko stanie się jasne już 19 listopada, kiedy to odbędzie się konferencja Vivo dla deweloperów. Wówczas Origin OS zostanie oficjalnie pokazany, a my poznamy wszystkie istotne szczegóły.

Zobacz także: [Recenzja] Vivo X51 5G – elegancki smartfon, gdzie gimbal to tylko jedna z niespodzianek

Niewykluczone, że tego dnia zadebiutuje też wyczekiwana rodzina Vivo X60. Wracając do nowej nakładki, to jej istnienie potwierdzono na oficjalnym profilu Vivo na portalu Weibo. Na chwilę obecną nie możemy powiedzieć o niej nic więcej, bo po prostu żadne informacje się nie pojawiły. Można jednak założyć, że Origin OS to tylko początek zmian, na które zdecydowała się firma w związku z rozpoczęciem działalności w kolejnej części świata. Kto wie, co jeszcze szykuje dla nas Vivo?

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy