htc-one-m9-empro-1

Premiera kolejnej generacji urządzeń HTC już niebawem, a znów dostajemy porcję informacji na temat nowych flagowców. Tym razem wyciekła specyfikacja dwóch urządzeń HTC: HTC One M9 oraz M9 Plus.

one m9

Potwierdzają się zatem doniesienia o pięciocalowym ekranie Full HD , zastosowanym procesorze i ilości pamięci RAM. Różnice widzimy jednak w aparacie. Główna jednostka wyposażona jest w matryce 19 MPx zamiast podawanych 20,7. W przypadku przedniej kamery benchmark podaje 12 MPx. W przeciekach mówiło się o 4 Ultrapikselach, być może to błąd odczytu benchmarku. Urządzenie wyposażone jest w całą gamę czujników np. barometr czy krokomierz.

one plus

Wyciekło także inne urządzenie HTC, prawdopodobnie jest to HTC One M9 Plus. Urządzenie ma posiadać ekran 5.1 cala o rozdzielczości QHD. Największą niespodzianką pozostaje procesor. Benchmark twierdzi że to ośmiordzeniowy Mediatek MT6795 oparty na rdzeniach Cortex A53. Za renderowanie grafiki ma odpowiadać PoverVR Rogue G6200. Dobranie takiej jednostki do flagowego modelu może być nietrafionym pomysłem. Istnieje także prawdopodobieństwo że program źle odczytał model procesora. Mierzone taktowanie jest takie same jak w przypadku M9 z Qualcommem 810.

Już niedługo wszystko się wyjaśni. Do premiery zostało już tylko 8 dni.

Żródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski