Ostatnie lata nie były łaskawe dla branży smartfonów. Pierwsze spadki były widoczne już w 2018 roku. Wtedy rynek przestał rosnąć, a jego krzywa skierowała się w dół. Niczym lawina przyspieszyła upadek w 2019 roku, który dostał miano najgorszego dla branży. I tu pojawił się rok 2020 — globalna pandemia groźnego wirusa, zjawisko, z którym człowiek nigdy nie miał do czynienia. Nic więc dziwnego, że ludzie w strachu przestali kupować tak zwane dobra luksusowe i woleli oszczędzać na towary pierwszej potrzeby, albo robić duże zapasy. 

Wzrost sprzedaży smartfonów Samsunga

Wzrost sprzedaży smartfonów Samsunga

Człowiek to jednak istota niezwykle elastyczna. Do wszystkiego potrafimy się z czasem przyzwyczaić. Strach zaczął ustępować miejsca próbie dostosowania się do nowych warunków i… nudzie. Z powodu pracy zdalnej i większej separacji społecznej sprzedaż elektroniki znów wystrzeliła w górę. Znacznie zyskał na tym Samsung. Producent już powiedział inwestorom, żeby oczekiwali wyższych zysków za 3 kwartał 2020 roku. Jednak już teraz poznaliśmy kilka szczegółów na ten temat. Otóż zysk operacyjny firmy w dziale smartfonów wzrósł o 51 procent w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Oczywiście nie do pominięcia jest tu sytuacja, w jakiej znalazł się Huawei. Na szczycie zrobiło się o wiele więcej miejsca i Samsung mógł to wykorzystać.

Zobacz też: Kup 2-letni abonament NordVPN 68% taniej i zgarnij nawet 2 lata subskrypcji gratis, póki trwa promocja!

Producent odnotował również wzrost w segmencie wyświetlaczy. Te trafiły między innymi do serii iPhone 12 firmy Apple. Producent pochwalił się także większym popytem na układy pamięci. Te są stosowane w smartfonach, w tym tych od konkurencji, serwerach, komputerach PC i konsolach. W sumie zysk operacyjny firmy wzrósł do 9,27 miliardów euro, co stanowi wzrost o 52 procent w porównaniu z 3. kwartałem 2019 roku. Niemniej jednak CNBC i Bloomberg odnotowują, że firma ostrzegała przed spadkami w IV kwartale. Ma to wynikać z ostrej konkurencji w segmencie komórkowym i wolniejszych zamówieniach na pamięć serwerową.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.