Offline Finding to nowa opcja, która ma być dostępna dla posiadaczy smartfonów Samsunga. Jakiś czas temu pisaliśmy dla was o tym, że producent zdecydował się zaktualizować aplikację Znajdź mój telefon (Find My Mobile). Ta aktualizacja sprawiała, że można było odnaleźć telefon nawet wtedy, kiedy nie był on połączony z siecią Wi-Fi czy LTE. I teraz ta funkcja pojawia się w także w Polsce. Jak działa?

Offline Finding – Znajdź mój telefon od Samsunga

offline finding samsung
Fot. Samsung

Zgubienie telefonu nie jest niczym przyjemnym. Jednak takie rzeczy czasem się zdarzają i choć istnieją opcje zlokalizowania urządzenia, to te nie zawsze działają. I tutaj z ratunkiem przychodzi Samsung, który wprowadza ciekawą funkcję w aplikacji Znajdź mój telefon. Chodzi o Offline Finding, czyli możliwość zlokalizowania zgubionego telefonu dzięki innym smartfonom z serii Galaxy. Korzystając z tej funkcji, będzie można zlokalizować nie tylko zgubiony telefon, ale także smartwatch z serii Galaxy Watch czy słuchawki Galaxy Buds.

Po włączeniu funkcji Offline Finding, Twoje urządzenie Galaxy nadal będzie wykrywane, dopóki będzie włączone — nawet przy wyłączonym odbieraniu danych komórkowych. Pozostałe urządzenia Galaxy będą uczestniczyć w roli „pomocników” w poszukiwaniach, wysyłając sygnały do serwerów, które przechowują informacje o Twoim zgubionym telefonie. Zachęcamy do włączenia funkcji Offline Finding i do dołączenia do programu oraz pomagania, aby i Tobie mogli kiedyś pomóc inni.

Zobacz też: Czy seria Galaxy S21 będzie miała w pudełkach ładowarki?

By całość funkcjonowała poprawnie, nasz smartfon od Samsunga powinien działać na Androidzie 10. Przy nowszych sprzętach nie powinno być z tym problemu, ale użytkownicy starszych Galaxy będą musieli poczekać na aktualizację systemową, jeżeli jeszcze korzystają z Android 9 lub starszego. Do korzystania z opcji potrzebne jest także konto Samsunga, a wcześniej opcję trzeba włączyć w Ustawieniach. Aktualizacja aplikacji Znajdź mój telefon powinna być już dostępna lub stanie się to niebawem.

Źródło: SamMobile / Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.