Pandemia koronawirusa wydaje się nie mieć końca, więc spora część osób wciąż pracuje lub uczy się zdalnie. Do tego potrzebne są specjalistyczne aplikacje, takie jak m.in. Zoom czy Microsoft Teams, umożliwiające prowadzenie grupowych wideorozmów. Właśnie dowiedzieliśmy się, że pandemia mocno wypromowała produkt Microsoftu, a liczba jego użytkowników gwałtownie urosła. Firma Billa Gatesa nie ma powodów do narzekań.

Wzrost popularności Microsoft Teams – ile osób korzysta z aplikacji?

Microsoft Teams liczba użytkowników

Microsoft zauważył ogromny wzrost w Microsoft Teams na początku pandemii koronawirusa, który utrzymywał się przez ostatnie sześć miesięcy. W swoich wynikach finansowych za 3 kwartał 2020 roku firma poinformowała, że z tytułowej aplikacji każdego dnia korzysta już 115 milionów użytkowników. Taki wynik przekłada się z kolei na ponad 50-procentowy wzrost w porównaniu z 75 milionami aktywnych użytkowników sześć miesięcy temu.

Zobacz także: Kup 2-letni abonament NordVPN 68% taniej i zgarnij nawet 2 lata subskrypcji gratis, póki trwa promocja!

Przy tak imponujących wzrostach trudno się dziwić, że gigant z Redmont stale rozbudowuje Microsoft Teams. Ostatnio w aplikacji wylądowała m.in. funkcja Breakout Rooms, a kolejne nowości są już w drodze. Jeśli pandemia koronawirusa nadal będzie postępować w tak szybkim tempie, jak obecnie, to Microsoft jeszcze przez długi czas może liczyć na wzrosty w swoim programie do wideorozmów. A wy korzystacie z Microsoft Teams? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tym rozwiązaniu!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.