Yanosik ostrzega kierowców o różnego rodzaju zagrożeniach czy komplikacjach na drodze już od lat. Teraz będzie to robił także w związku z wprowadzanymi obostrzeniami związanymi z pandemią. Wprawdzie cała Polska jest obecnie objęta Czerwoną strefą, to trzeba mieć nadzieję, że wkrótce się to zmieni i funkcja stanie się przydatniejsza.

Yanosik ostrzega

Yanosik

Ostatnimi czasy informacje o nowych obostrzeniach i zmieniających się strefach pojawiały się tak często, że trudno było za nimi nadążyć. Widać to też trochę po nowej aktualizacji aplikacji Yanosik. Teraz bowiem Yanosik ostrzega o tym, gdy wjedziemy do innej strefy (zielonej, żółtej lub czerwonej). Wtedy mamy dostać informacje o obowiązujących obostrzeniach. Zważywszy na to, że w Polsce teraz obowiązuje tylko jedna strefa, użyteczność tego rozwiązania jest znikoma. Oczywiście to potrzebna nowość w aplikacji, choć teraz będzie służyła jedynie do potwierdzenia tego, co zapewne większość kierowców i tak już wie.

Jako firma działająca w branży nowych technologii dysponujemy narzędziami, które pozwalają nam na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Miesięcznie z naszej aplikacji korzysta bowiem ponad 2 mln Polaków. Czujemy się więc na swój sposób zobowiązani do wykorzystania potencjału naszej aplikacji do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Chcemy, aby know how, które wypracowaliśmy, mogło teraz przysłużyć się nie tylko poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale także poza nimi  – wyjaśnia Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik

Zobacz też: mBank poparł Strajk Kobiet – klienci wyrazili swoją opinię w komentarzach.

Od jakiegoś czasu w aplikacji jest też dostępna funkcja wyszukiwania szpitali zakaźnych w naszej okolicy. Wprowadzono także specjalne informacje dla tych, którzy podejrzewają u siebie zarażenie koronawirusem. W aplikacji znajdziemy więc potrzebne numery telefonów oraz porady, co i w jakiej kolejności robić. Jak widać, informacje na temat koronawirusa, trafiają już prawie wszędzie. To pomaga w budowaniu świadomości oraz ostrzega przed możliwym zagrożeniem. Obyśmy nie musieli zmagać się z nim w nieskończoność.

Źródło: Yanosik

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.