ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OUKITEL WP10 z 5G

OUKITEL WP10 – pancerny smartfon 5G z absurdalnie dużą baterią

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seria OUKITEL WP należy do solidnej linii smartfonów. Są one produkowane z myślą o najtrudniejszych warunkach terenowych, przemysłowych i ekstremalnych warunkach pogodowych. Cechują się one wysoką odpornością na upadki, wstrząsy, kurz i wodę. Zwykle też są wyposażone w potężne baterie, które sprawiają, że sprawdzają się one w terenie, kiedy nie mamy dostępu do prądu. Jednak sama wytrzymałość to dziś za mało. Pancerny smartfon powinien oferować również to, co jego niezakuci w zbroję kuzyni. Świetnym przykładem takiego urządzenia jest OUKITEL WP10.

OUKITEL WP10 z 5G i baterią 8 Ah

OUKITEL WP10 z 5G

Dzięki ograniczonym informacjom ujawnionym przez firmę wiadomo, że OUKITEL WP10 będzie wyposażony w mocny akumulator i obsługę sieci 5G. Firma znana jest z tego, że oferuje świetną żywotność baterii. Ten egzemplarz nie stanowi tu wyjątku. Użytkownicy dostaną bowiem do dyspozycji akumulator o pojemności 8 000 mAh. Oczywiście sama pojemność to nie wszystko. Równie ważne jest to, jak smartfon zarządza energią. Wszystko dzięki nowej technologii zarządzania energią, która, wedle zapewnień producenta, pozwala na bezproblemowe korzystanie z telefonu przez dłuższy czas przy jednym ładowaniu. To oznacza, że rozładowanie akumulatora tej bestii w ciągu jednego dnia może być niemożliwe, nawet mimo najszczerszych chęci. No, chyba że będziemy na nim grać w najbardziej wymagające gry.

Zobacz też: Doogee S96 Pro – oto twardziel, który widzi w ciemnościach

To natomiast będzie jak najbardziej możliwe. Producent ten jest bowiem znany ze współpracy z MediaTekiem. Nawet najtańsze procesory 5G tego tajwańskiego giganta oferują natomiast wydajność godną najlepszego średniopółkowca z tego roku. Tu natomiast mamy sam środek stawki, czyli Dimensity 800. Układ ten pozostawia nawet Snapdragona 765G daleko z tyłu, jeśli chodzi o wydajność. Samo urządzenie zapowiada się na prawdziwego kolosa. 6,67-calowy wyświetlacz Full HD+ teoretycznie można próbować ukryć we względnie małej obudowie. Jednak nie w przypadku, kiedy ta ma być pancerna, a w środku ma skrywać akumulator o tak wielkiej pojemności. Sama obudowa ma spełniać certyfikaty IP68, IP69K i MIL-STD-810G. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy