raport mniejszości

 

Pamiętacie film „Raport Mniejszości”? Jest to jeden z wielu filmów science-fiction, który pokazuje jak mogłaby wyglądać technologia w przyszłości. W jeden z scen, główny bohater grany przez Toma Cruise’a obsługuje holograficzny komputer przy pomocy rąk. Już niedługo każdy z nas będzie mógł się poczuć jak bohater filmu Stevena Spielberga.

 

Na stronie IndieGoGo jakiś czas temu rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na realizacje pomysłu nazwanego PinchVR. Jest to specjalna „obudowa” na telefon która posiada wbudowany zestaw do pokazywania rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej. 55 tysięcy dolarów, których firma potrzebowała na dopracowanie swojego urządzenia zostało zebrane 22 stycznia.

 

Tym, co różni PinchVR od chociażby Google Cardboard jest dodatek w postaci dwóch „pierścionków” na palce. Owe krążki pozwalająca na nawigowanie oraz obsługę interfejsu wirutalnej rzeczywistości. Zresztą, zobaczcie sami jak to wygląda:

 

 

Najważniejszymi cechami, które odróżniają PinchVR od innych urządzeń tego typu jest fakt, że w tym przypadku wirtualna rzeczywistość została zamknięta w obudowie, której grubość nie przekracza 2cm. Całość można złożyć i rozłożyć w dowolnym miejscu i korzystać bez żadnego specjalnego przygotowania.

 

pinchvr

 

Edycja limitiowana PinchVR (z nadrukowanym indywidualnym numerem seryjnym) kosztuje 50 dolarów a w jej skład wchodzi samo urządzenia, dwa „pierścionki” sterujące oraz SDK. Jak do tej pory sprzęt obsługuje następujące telefony: Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 3, Nexus 5 Nexus 6, LG G3, HTC One M8, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S4, Motorola Moto X, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z Ultra.

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz