T-Mobile uruchomiło w Tatrach dwie nowe stacje bazowe. Łącznie w tym rejonie takich stacji jest już osiem. Poprawianie infrastruktury telekomunikacyjnej w górach ma szczególne znaczenie – chodzi nie tylko o komfort użytkowników, ale też o bezpieczeństwo.

Nowe stacje bazowe T-Mobile w Tatrach są eko

Dotychczas T-Mobile posiadało sześć stacji bazowych w Tatrach. Ich lokalizacje to Dolina Chochołowska, Dolina Roztoki, okolice Ornaku, Morskie Oko, Murowaniec, a także Polana Włosienica. W ubiegłym tygodniu magentowy operator uruchomił dwie kolejne stacje – tym razem w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Nowe stacje bazowe zapewniają zasięg GSM oraz LTE. Rozbudowa infrastruktury w górskim rejonie jest szczególnie istotna. Górzysty teren oraz zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że w okolicy może być niebezpiecznie. W przypadku wypadku lub innego zagrożenia konieczne jest szybkie wezwanie pomocy. Od niezakłóconej komunikacji może nawet zależeć czyjeś życie. Z drugiej strony, zapewnienie dobrego zasięgu w górach nie jest łatwe – góry to skomplikowany teren. T-Mobile stawia na rozbudowę infrastruktury w pobliżu często uczęszczanych szlaków oraz schronisk. Operator przypomina również, że wychodząc w góry, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu i zachowaniu ostrożności.

Czytaj także: Naukowcy przygotowują niezbędnik dla marsjańskich rolników

Co ciekawe, nowe stacje bazowe T-Mobile są na swój sposób eko. Operator umieścił na nich panele fotowoltaiczne, dzięki czemu energia słoneczna wspomaga funkcjonowanie stacji.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.