Jak wynika z raportu Digitimes, Chiny wkrótce będą posiadać 70% globalnych mocy produkcyjnych paneli LCD. Jest to ogromny skok o 10 punktów procentowych w stosunku do obecnych 60%, jak podaje raport, powołując się na źródła branżowe. Dodaje on, że BOE Technology i China Star Optoelectronics Technology (CSOT) były liderami w 2020 roku. Firmy takie jak Innolux, Chongqing HKC, Samsung Display, LG Display. I AU Optronics (AUO) znajdują się dopiero za nimi.

Chiny przejmują LCD

Chiny przejmują LCD

Co więcej, podobno w przyszłym roku produkcja LCD zajmie w Chinach jeszcze ważniejsze. Jest to jeden z elementów polityki uniezależnianie się technologicznego Chin od innych państw. Warto tu dodać, że zarówno BOE, jak i CSTO chętnie wykupują chińskie fabryki firm, które powoli wycofują się z produkcji paneli ciekłokrystalicznych. Dobrym przykładem jest tutaj Samsung, który niedawno sprzedał jeden ze swoich zakładów CSTO.

Zobacz też: Synchronizacja schowka pomiędzy Androidem a Windowsem – funkcja, na którą wielu czekało

Mogłoby się wydawać, że technologia LCD powoli jest w odwrocie. W końcu w smartfonach zarówno z wysokiej, jak i średniej półki standardem stają się panele OLED. Jeśli chodzi o telewizory, to w segmencie premium również ta technologia gra pierwsze skrzypce. Natomiast QLED od Samsunga cieszy się niesamowitą popularnością, jeśli chodzi o te nieco tańsze. Warto jednak pamiętać, że tanie telewizory i smartfony również są ogromną częścią rynku. Dodatkowo LCD jest także dominującą technologią w laptopach i monitorach do komputerów stacjonarnych. Nie można więc traktować skupienia Chin na LCD jak zbierania resztek po Samsungu i LG. Wręcz przeciwnie: mniejsze zainteresowanie koreańskich gigantów tym segmentem otwiera firmom z Państwa Środka szerokie pole do popisu na bardzo lukratywne rynki. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.