Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) zatwierdziło we wrześniu urządzenie o numerze modelu REDMITW01. Wkrótce wariant tego samego urządzenia o numerze modelu REDMIWT02 został certyfikowany przez UL (Demko). Lista ujawniła, że numer modelu należy do nadchodzącego zegarka Xiaomi Mi Watch Lite/Redmi Watch. Urządzenie to zostało zatwierdzone także przez Federalną Komisję ds. Komunikacji (FCC), dzięki czemu pojawiły się niektóre z jego kluczowych szczegółów. Niestety, jest także pewne rozczarowanie.

Redmi Watch bez Wear OS

Redmi Watch bez Wear OS

Dokumenty FCC Mi Watch Lite zawierają także fotografie jego pudełka. Grafika prezentująca wygląd zegarka jest widoczne na przedniej stronie opakowania. Natomiast jego kluczowe cechy są wymienione na jego odwrocie. Według zawartych tam informacji wiemy, że Mi Watch Lite będzie wyposażony w 1,4-calowy ekran dotykowy, którego jasność ma się dostosowywać automatycznie. Za zasilanie ma natomiast odpowiadać bateria o pojemności 230 mAh, którą naładujemy z mocą do 5 W. Wbrew pozorom jest to naprawdę szybkie ładowanie, jak na tak mały akumulator. Sprzęt ten oferuje także masę trybów fitness, a przy okazji oferuje funkcję rozpoznawania naszego stylu pływania. Powinien tu sobie radzić równie dobrze, jak większość opasek od XIaomi. Dodatkowo jest w stanie śledzić naszą aktywność i puls 24 godziny na dobę. Kolejną istotną funkcją jest wbudowany GPS. Zegarek ma się łączyć ze smartfonem poprzez Bluetooth 5.1.

Zobacz też: Google wstrzymuje aktualizację dla Chrome OS – ta decyzja jest dość niepokojąca

No cóż, na pewno nie tego się spodziewaliśmy. Według wcześniejszych plotek, Xiaomi Mi Watch Lite, aka Redmi Watch miał być lekko zubożonym wariantem Xiami Mi Watch. Mowa więc była o systemie Wear OS i łączności mobilnej za pomocą LTE. Tego wszystkiego tutaj zabrakło. Czy to oznacza, że można nazwać Redmi Watch rozczarowaniem? Nie bardzo. Samo Xiaomi nigdy nie obiecywało, że to będzie coś więcej, niż tylko opaska w kształcie zegarka. To oczekiwania fanów marki rozrosły się do takich rozmiarów. Chociaż trochę szkoda, że Xiaomi nie zdecydowało się na dodanie większej pamięci wbudowanej i odtwarzacza muzyki.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.