Pioneer już jakiś czas temu zaprezentował poprzednika omawianego dziś modelu, mimo wielu zalet ten sprzęt car-audio miał jedną, niewybaczalną wadę- nie obsługiwał systemu Android, a jedynie gadżety oznaczone logo nadgryzionego jabłka. Pioneer jako firma nowoczesna i świetnie zorientowana zdecydowała swój błąd naprawić i w Las Vegas zaprezentowano AppRadio 2.0.

 

 

AppRadio 2.0 jest urządzeniem przedstawiającym wiele z funkcji smartfona na swoim wyświetlaczu. Kompatybilne aplikacje rozrywkowe i nawigacyjne, odtwarzacz muzyki i filmów, a także funkcje telefonu możemy bezpiecznie kontrolować z poziomu 7-calowego ekranu. Rozdzielczość tego panelu to 800 x 480, jest on wykonany w technologii pojemnościowej, wspiera multitouch i pinch to zoom.

 

 

Połączenie z jednostką Pioneer odbywa się w przypadku Androida poprzez micro HDMI i MHL (Mobile High Definition Link) przez co katalog kompatybilnego sprzętu jest ograniczony. Połączenia głosowe obsługiwane są przez Bluetooth, oczywiście dla wszystkich telefonów mających tę technologię. Do AppRadio 2.0 podłączyć możemy także kamerę cofania i kierownicę multifunkcyjną. Nowy model ukaże się na półkach sklepowych już w kwietniu w cenie 499$.

 

Źródła: engadget.com, digitaltrends.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Bialic