Counterpoint Research opublikowało raport rankingowy dotyczący oprogramowania producentów smartfonów, aktualizacji zabezpieczeń i budowania jakości. Wynika z niego, że telefony komórkowe firmy HMD Global, czyli marki Nokia, dominują w tych kwestiach. Są one jednymi z najlepszych na liście z aktualnymi systemami operacyjnymi i aktualizacjami zabezpieczeń, a ich wsparcie przekracza średnią branżową. Obecnie wszystkie 20 zgodnych modeli Nokii to działa na Androidzie 10. 

Nokia oferuje najlepsze wsparcie swoich smartfonów

Nokia oferuje najlepsze wsparcie swoich smartfonów

Analitycy Counterpoint twierdzą, że linia produktów dla telefonów komórkowych firmy HMD ma najwyższą pozycję w porównaniu z innymi konkurencyjnymi markami. Dzieje się tak częściowo dlatego, że wszystkie jej smartfony otrzymują co miesiąc poprawki bezpieczeństwa. OnePlus ma również świetne wyniki w tej kwestii. Aż 90% wszystkich urządzeń marki otrzymuje co miesiąc poprawki bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o największych producentów na rynku, czyli Samsunga i Huaweia sprawa wygląda o wiele gorzej. W przypadku tych producentów proporcje te wynoszą odpowiednio 22% i 29%. Warto tu jednak podkreślić, że ci producenci mają znacznie szerszą ofertę od Nokii czy OnePlusa. Co ciekawe, w tej kwestii znacznie lepiej prezentują się Xiaomi, Realme i Vivo. W ich przypadku wynik ten dotyczy odpowiednio 67%, 70% i 32% urządzeń.

Zobacz też: Odkryto wodę na Księżycu w miejscu, gdzie nikt by się jej nie spodziewał

Jeśli chodzi o jakość, w raporcie zauważono, że procedury testowe HMD Global są bardziej rygorystyczne niż średnia branżowa. Komentując wyniki dotyczące jakości konstrukcji, dyrektor Counterpoint Research, Tarun Pathak, stwierdził:

Filar jakości konstrukcji został oceniony na podstawie kilku kryteriów. Należą do nich wytrzymałość produktu, pomiar siły, upadek i uderzenie, zmęczenie, zużycie i zarysowania, testy termiczne, testy wilgotności i cieczy oraz inne, które obejmowały zarówno obserwacje jakościowe, jak i ilościowe. Stwierdziliśmy, że telefony Nokia przechodzą trudniejsze testy niż średnia w branży. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że oprócz szybszych aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, wysoka jakość wykonania oznacza, że telefony Nokia wytrzymają próbę czasu. Ten aspekt staje się coraz ważniejszy w czasie, gdy globalne cykle wymiany urządzeń stają się coraz dłuższe i zbliżają się do 30 miesięcy.

Z raportu wynika jedno: jeśli szukamy smartfona na długie lata, to powinniśmy sięgnąć po Nokię.

Źródło: Gizmochia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.