W sierpniu ubiegłego roku firma Google podzieliła się nowym zestawem zobowiązań dotyczących sprzętu i zrównoważonego rozwoju w celu zmniejszenia swojego wpływu na środowisko. W ramach postawionych sobie celów firma planowała wykorzystać materiały pochodzące z recyklingu we wszystkich produktach Made by Google do 2022 roku. Wprowadzając na rynek nowe urządzenia Pixel i Nest na początku tego roku, Google osiągnął ten cel dwa lata przed planowanym terminem. To jednak nie wszystko. Z tego samego źródła pochodzą materiały wykorzystane przy produkcji opakowań. 

Google chce być bardziej eko

Google chce być bardziej eko
Fot. Google

Google podkreśla przy okazji, że tylna obudowa Pixela 5 wykonana jest w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Podejrzewam, że złośliwcy zaraz spróbują to połączyć z marnym spasowaniem elementów tego smartfona. Przejdźmy jednak dalej: Nest Audio zawiera 70 procent tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Ponieważ firma osiągnęła ubiegłoroczny cel w zakresie zrównoważonego rozwoju już przed terminem, teraz zaktualizowała swoje pierwotne zobowiązanie.

Zobacz też: Polska zablokowała stanowisko UE o sztucznej inteligencji. Poszło o słowo „gender”

Zgodnie z postem zamieszczonym na blogu, Google planuje obecnie wykorzystanie materiałów z recyklingu lub materiałów odnawialnych w co najmniej 50 procentach wszystkich tworzyw sztucznych wykorzystywanych we wszystkich swoich produktach sprzętowych do 2025 roku. Aby osiągnąć ten nowy cel ,Google planuje nadać priorytet tworzywom sztucznym pochodzącym z recyklingu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Ponadto, firma planuje uzyskać do 2022 roku certyfikat UL 2799 Zero Waste to Landfill (Zero odpadów na wysypisko) we wszystkich zakładach produkcyjnych montażu końcowego. Dodatkowo do 2025 roku wszystkie opakowania Google mają być całkowicie wolne od jakichkolwiek tworzyw sztucznych i nadawać się w pełni do recyklingu.

Źródło: XDA-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.