Uruchamianie się Edge będzie jeszcze szybsze

Microsoft Edge 88 to przeglądarka dla naprawdę niecierpliwych

2 minuty czytania
Komentarze

Czasami szybko musimy coś sprawdzić w sieci. Wtedy też uruchamiająca się przeglądarka pochłaniająca cenne sekundy może doprowadzić do szału. Użytkownicy Edge mają jednak w przyszłości o tym zapomnieć, a przynajmniej denerwować się o kilka sekund krócej, niż dotychczas. Wszystko dlatego, że Microsoft testuje nową funkcję w Windows 10, która powinna zwiększyć szybkość uruchamiania Edge z pulpitu, paska zadań i hiperłączy w aplikacjach.

Uruchamianie się Edge będzie jeszcze szybsze

Uruchamianie się Edge będzie jeszcze szybsze
Fot. Microsoft Edge

Jak donosi ZDNet, nowa funkcja, zwana startem, działa poprzez uruchamianie podstawowych procesów Edge podczas uruchamiania systemu Windows 10. Są one uruchamiane w tle z niskim priorytetem, gdy przeglądarka nie jest otwarta. Taki zabieg powinien ograniczyć zużycie pamięci do minimum. Stała gotowość procesów w ten sposób oznacza szybsze uruchamianie programu. Oczywiście nie wszystkim obecność dodatkowych procesów w tle będzie się podobał. Mogą na to narzekać posiadacze stosunkowo powolnych maszyn z małą ilością pamięci operacyjnej lub ktoś, kto nie korzysta z Edge. Sam się zaliczam do obydwu grup dzięki swojemu kieszonkowemu UMPC GPD Win. 

Zobacz też: Serial „Wielkie kłamstewka” od HBO doczeka się trzeciego sezonu

Na szczęście Microsoft pomyślał także o takich osobach. Otóż będzie to zupełnie opcjonalną funkcją. Może ona zostać włączona i wyłączona. 

Jesteśmy w trakcie wdrażania tej funkcji, więc może minąć trochę czasu, zanim zobaczycie ją w swoich przeglądarkach.

— Podał Microsoft w oświadczeniu.

Gigant dodał, że funkcja ta będzie dostępna na znacznej większości urządzeń z systemem Windows 10. Jednak może być stale usunięta z tych, które nie odnotowują pozytywnego wpływu jej obecności. Stawiam tutaj na wszelkiej maści tanie netbooki i tablety z układami z serii Atom i pamięcią operacyjną równą lub mniejszą niż 4 GB. Niezwykle mnie cieszy, że Microsoft już teraz myśli o konsekwencji dodania tej funkcjonalności do takich urządzeń.

Źródło: TechSpot

Motyw