Transformer-Prime-widok
Posiadacze Transformera Prime bardzo często wspominają, że do pełnej satysfakcji brakuje im jedynie najnowszej wersji Androida, która będzie w stanie odpowiednio wykorzystać możliwości tego urządzenia. Asus wcześniej niż się spodziewano rozpoczął udostępnianie aktualizacji.

Tajwańskiemu producentowi bardzo zależało na tym, aby nowy Transformer możliwie jak najszybciej trafił do sprzedaży, dzięki czemu mógł być promowany, jako pierwszy tablet wykorzystujący 4-rdzeniowy układ Nvidia Tegra 3. Asusowi również zależało na tym, aby był to pierwszy tablet z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich.

Z pewnych powodów zapadła decyzja o udostępnieniu tabletu z Androidem 3.2 Honeycomb, który w ciągu kilku następnych tygodni od momentu wprowadzenia do sprzedaży, miał zostać zaktualizowany do nowszej wersji. Na początku stycznia zadeklarowano termin – 12 stycznia. Asus ma jednak dobrą wiadomość dla użytkowników Transformera Prime.

Okazuje się, że pierwsi użytkownicy tego tabletu już teraz mają możliwość aktualizacji oprogramowania do Androida 4.0. Dzięki temu, Asusowi faktycznie udało się zrealizować zapowiedzi i Transformer Prime jest pierwszym tabletem ze zunifikowanym systemem operacyjnym Google.

Jakie są pierwsze opinie użytkowników, którzy już zainstalowali aktualizację? Ogólnie dobre wrażenie robi szybkość działania i płynność. Część osób wspomina o dużej ilości drobnych niedoróbek związanych np. z wyglądem czcionek, czy ikonek w nowym systemie. Zdecydowanie przeważają jednak pozytywne komentarze.

Wiadomo również, że Asus z czasem ma wprowadzić do sprzedaży Transformera Prime, który będzie wyposażony w ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i systemem Android 4.0. Można więc powiedzieć, że jest to bezpośredni konkurent Acera Iconia Tab A700, który został ostatnio oficjalnie ogłoszony przez tajwańskiego producenta. Cena Transformera Prime z ekranem HD ma wynosić ok. 599 dolarów.

Wiele wskazuje na to, że Transformer Prime również w tym roku będzie jednym z najlepiej sprzedających się tabletów z systemem Android.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula