5-inch-asus-zenfone-2

Pierwsza seria smartfonów z linii Zenfone od Asusa zyskała ogromną popularność poprzez  bardzo dobrą wydajność, przyzwoite podzespoły oraz stosunek jakości do ceny. Nic więc dziwnego, że producent postanowił wydać kolejną serię urządzeń.

W chwili obecnej zaprezentowany jest już Zenfone 2 w wariancie 5,5 cala. Bestia będzie posiadać czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580, 2 lub 4 GB pamięci ram oraz 16/32 pamięci wewnętrznej. Dziś otrzymujemy informacje o kolejnym urządzeniu z serii.

5-inch-asus-zenfone-2-1

Asus Zenfone 2 5″ jak sama nazwa wskazuje będzie posiadał pięciocalowy ekran o rozdzielczości 720p. Jednostką napędzającą jest już nie najnowszy Intel Atom Z2560. Smartfon zostanie wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii ma wynosić 2500 mAh.

Niestety porównując z pierwszą generacją zmian jest niewiele. Procesor jest z tej samej rodziny układów, a nawet był montowany w jednym z wariantów Zenfone 5. Pamięć RAM oscylowała od 1 do 2 GB. Odświeżony wygląd, trochę lepsza bateria i pamięć to nie wielkie zmiany jak na nową generacje. Miejmy nadzieję, że jeden z wariantów pięciocalowca będzie posiadał podzespoły podobne do swojego większego brata. Nie wiemy także jak z dostępnością nowej serii w naszym kraju. Pierwsza generacja pojawiła się u nas oficjalnie kilka miesięcy po wprowadzeniu do sprzedaży.

Źródłó: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski