ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Synchronizacja schowa Androida i Windows 10

Synchronizacja schowka pomiędzy Androidem a Windowsem – funkcja, na którą wielu czekało

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Współpraca Samsung i Microsoftu sprawiła, że synchronizacja informacji pomiędzy smartfonami tego producenta a komputerem z Windowsem 10 stała się banalnie prosta. Teraz Microsoft zdaje się rozważać wprowadzenie użytecznej funkcji do innych telefonów z systemem Android, nie tylko tych z serii Galaxy. Portal SlashGear informuje, że wkrótce będziemy w stanie zsynchronizować schowek klawiatury na Androida Microsoft SwiftKey z tym na komputerze z Windowsem 10.

Synchronizacja schowa Androida i Windows 10

Synchronizacja schowa Androida i Windows 10

Dość oczywistym posunięciem jest to, że musimy w tym celu skorzystać z aplikacji firmy Microsoft. W końcu to właśnie od niej, a nie od Google pochodzi nowa funkcjonalność. Jak ona działa? To proste: synchronizuje ona to, co skopiowaliśmy z pozycji klawiatury na smartfonie z Androidem ze schowkiem w Windows 10. To oznacza, że jeśli zaznaczymy fragment tekstu, lub link na naszym urządzeniu mobilnym, to będziemy mogli go bezpośrednio wkleić z pozycji komputera. Jak już wspomniałem, podobna funkcja działa od jakiegoś czasu w smartfonach z serii Galaxy. Tam jednak odbywa się ona za pośrednictwem aplikacji: Pomocnik aplikacji Twój telefon – Łącze do Windows.

Zobacz też: Ray tracing w grze z serii Mario – to nie zasługa Nintendo, a zdolnego moddera

Już teraz wersja beta klawiatury SwiftKey dla Androida sygnalizuje obecność nowej funkcji synchronizacji dla skopiowanych treści. Klawiatura od Microsoftu jest dostępna na niemal każdym telefonie z systemem Android. To oznacza, że wkrótce możemy być w stanie zsynchronizować swój schowek z komputerem PC. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy korzystali ze SwiftKey. Szkoda, że Google nie pomyślało o podobnej funkcjonalności synchronizacji Klawiatury Google z Chrome, albo przynajmniej z Chrome OS. Wygląda bowiem na to, że Microsoft w tej kwestii oferuje większą integrację swojego systemu ze smartfonami z Androidem, niż sama firma za nim stojąca.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy