Na początku tego miesiąca Google rozpoczął wdrażanie Chrome OS 86 na stabilnym kanale. Nowa wersja dodała nowe flagi pozwalające na zmianę ikon menu, poprawę pamięci podręcznej, czy ulepszenia zabezpieczeń. Wkrótce po rozpoczęciu aktualizacji Google dodało do niej nowe funkcje dedykowane osobom niewidomym i słabowidzącym. Aktualizacja ta trafiła do tej pory jedynie do niewielkiej grupy urządzeń. Sam jestem w gronie (nie)szczęśliwców(?), którzy ją otrzymali. I mimo że nie widzę najmniejszych powodów do narzekania, to Google z nieznanych przyczyn wstrzymało proces aktualizacji.

Aktualizacja do Chrome OS 86 wstrzymana

Aktualizacja do Chrome OS 86 wstrzymana

Zgodnie z ostatnim raportem Chrome Unboxed stabilne wdrażanie systemu Chrome OS 86 zostało nagle wstrzymane. Samo Google nie ujawniło żadnych informacji na temat tej decyzji. Blog Chrome OS Release nie rzuca żadnego światła na tę sprawę, ale strona Chrome OS release matrix wymienia teraz Chrome OS 85 jako najnowszą stabilną wersję kanału dla większości obsługiwanych urządzeń. Warto zauważyć, że Google niedawno odkrył lukę w systemie pamięci Chrome w wersji 86. Firma szybko jednak opublikowała poprawkę, która miała na celu usunięcie tego błędu bezpieczeństwa. To skłania nas do przekonania, że luka nie jest powodem, dla którego Google zdecydował się wstrzymać wdrożenie nowej wersji.

Zobacz też: Udana zbiórka, nieudana produkcja – HAL 9000 pokazuje mroczną stronę crowdfundingu

Portal Chrome Unboxed spekuluje, że aktualizacja została wstrzymana, ponieważ użytkownicy zgłosili szereg problemów, począwszy od błędów logowania do linku rodzinnego po awarie aplikacji Play Store, które nastąpiły po aktualizacji. Sam jednak nie miałem żadnego z wyżej wymienionych problemów. Na razie nie wiadomo, kiedy Google wznowi wdrażanie Chrome 86 na pozostałych urządzeniach lub czy firma przejdzie od razu do wersji Chrome 87. 

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.