ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Producent kabli dla Apple ucieka do Indii

Producent kabli do iPhone ucieka do Indii – trend jest raczej oczywisty

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Apple stara się zdywersyfikować swój łańcuch dostaw i lokalizację zakładów produkcyjnych. W ramach tego firma poczyniła duże postępy na rynku indyjskim. Teraz kolejny dostawca Apple ma rozpocząć masową produkcję w Państwie nad Gangesem. Jak wynika z najnowszego raportu Bloomberga, tajwańska firma Cheng Uei Precision Industry Co., produkująca kable i złącza dla Apple, jeszcze w tym roku rozpocznie masową produkcję w swoim zakładzie w Indiach.

Producent kabli dla Apple ucieka do Indii

Producent kabli dla Apple ucieka do Indii

Firma Cheng Uei jest również znana jako Foxlink. Brzmi znajomo? Otóż jej prezesem jest T.C. Gou, który jest bratem założyciela Foxconna Terry’ego Gou. Jak widać, obydwaj bracia lubią współpracować z Apple. Warto podkreślić, że Foxconn także przenosi produkcję iPhone do indii. Trend ten nie dotyczy jednak tylko firm rodzeństwa Gou. Kilku innych dostawców i producentów kontraktowych Apple rozszerzyło ostatnio swoją obecność w Indiach. Grupa technologiczna Pegatron Corp. i Wistron Corp. założyły swoją filię lub zakład montażowy w tym państwie. 

Zobacz też: Rosyjscy i irańscy hakerzy łączą siły przeciwko USA

Warto tu podkreślić, że samo Apple jest tam obecne już od kilku lat. Firma rozpoczęła produkcję iPhone w Indiach już w 2017 roku. Właśnie tam powstawał iPhone SE, a dokładniej w fabrykach Wistrona. Następnie producent rozpoczął tam montaż starszych urządzeń, jednak za flagowce jak dotąd odpowiadają Chiny. To ma się jednak wkrótce zmienić. Warto podkreślić, że władze Indii starają się, jak mogą, aby zachęcić do takich działań producenta. Wprowadziły one nawet nowy program zachęt związanych z produkcją (PLI), który oferuje firmom benefity pieniężne na okres pięciu najbliższych lat. Chociaż prawda jest taka, że Apple nie tyle przenosi się do Indii, ile ucieka z Chin. Wszystko przez rosnące napięcia pomiędzy Państwem Środka a USA.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy