FAU-G, gra mobilna stworzona przez indyjskie studio jako alternatywa dla PUBG Mobile. Nowy teaser został udostępniony przez popularną gwiazdę Bollywood, Akshaya Kumara, który ujawnił pewne mechaniki walki, jakie mogą znaleźć się w grze. Warto przy tym podkreślić, że ten klon PUBG Mobile nie ma na celu podjąć walki z tym tytułem, a być dla niego substytutem.

FAU-G – indyjska podróbka PUBG

Warto podkreślić, że FAU-G został ogłoszony ponad miesiąc temu. Stało się to jakiś czas po tym, jak rząd Indii zakazał PUBG Mobile wraz z 118 innymi chińskimi aplikacjami. Doszło do tego z powodu rosnących napięć politycznych między Indiami a Chinami, a także starć wojskowych między Indochinami. Starcia te doprowadziły do powstania w regionie nastrojów antychińskich, które zainspirowały lokalne studio nCore Games do stworzenia nowej gry. Warto tu dodać, że wedle licznych doniesień osoby, które mimo zakazu wciąż grały w PUBG mogły zostać nawet aresztowane. Dlatego też tak istotne jest stworzenie dla nich bezpiecznej alternatywy.

Zobacz też: Among Us ma poważny problem – twórcy gry wychodzą z apelem do graczy

Niestety, oficjalna data premiery gry jest nadal tajemnicą. Nowy teaser kończy się informacją, że ta nastąpi wkrótce. To jednak nie jest zbyt dokładne jej określenie i równie dobrze może to być za dwa dni, jak i za dwa miesiące. Warto dodać, że w przypadku tej gry konflikt ma dotyczyć właśnie walk Indii i Chin. Jest to więc także swego rodzaju tytuł propagandowy. Dzięki FAU-G nCore Games wyraźnie wykorzystuje patriotyzm Hindusów i rosnące nastroje antychińskie. Nie wiadomo więc, czy jako gra stworzona z myślą o obywatelach Indii trafi ona także na inne rynki. Miejmy jednak nadzieję, że tak się stanie. W końcu konkurencji na rynku nigdy zbyt wiele. A niektórzy gracze mogliby w tej grze znaleźć coś dla siebie. W końcu nawet wśród naszych czytelników nie brakuje osób, które nie pałają miłością do Chin.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.