Nowe ikony Dokumentów i Arkuszy Google

Dokumenty i Arkusze Google z nowymi ikonami – zmiana nie każdemu przypadnie do gustu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kiedy Google ogłosiło następcę pakietu G Suite, czyli Workspace, dokonało jeszcze jednej, istotnej zmiany. Otóż internetowy gigant postanowił zaktualizować ikony swoich aplikacji dedykowanych pracy. Zmiana ta dotknęła zarówno dla konsumentów, jak i firmy. Nowe wyglądy ikon poszczególnych aplikacji sprawiają, że są one znacznie bardziej ujednolicone. Długi czas zakładano, że nie dotkną one pakietu biurowego Google, gdyż poszczególnym jego elementom już teraz przypisano jeden z kolorów firmy. 

Nowe ikony Dokumentów i Arkuszy Google

Nowe ikony Dokumentów i Arkuszy Google

Okazuje się jednak, że zarówno Dokumenty, jak i Arkusze Google dostały nowe ikony. Wcześniej były to adaptacyjne do danego wyglądu ikon rozciągnięte grafiki prezentujące odpowiednio białe linie na niebieskim tle dla Dokumentów Google i białe tabelki na zielonym tle dla Arkuszy Google. Teraz jednak obydwa prezentują się zupełnie inaczej, chociaż styl wypełnienia został zachowany. I tak Dokumenty Google kryją się teraz pod symbolem niebieskiej kartki z zagiętym rogiem i białymi liniami, która jest na białym tle. Natomiast Arkusze Google wyglądają w sposób analogiczny. Czyli jako zielonka kartka z zagiętym rogiem i białymi tabelkami, która znajduje się na białym tle.

Zobacz też: Czy streamerzy powinni płacić za możliwość streamingu gier?

W sieci pojawiło się dość sporo głosów, sugerujących, że to zwykły regres. Ja się jednak z nimi nie zgadzam. Dzięki temu wyróżniają się one znacznie bardziej na tle innych ikon z niebieskim lub zielonym tłem i białymi akcentami. A wbrew pozorom jest ich naprawdę sporo. Oczywiście nie twierdzę, że ktoś mógłby pomylić poprzednią ikonę Dokumentów Google, z, chociażby, tą Facebooka. Jednak na pewno teraz będzie ją można znacznie szybciej namierzyć wzrokiem. A co Wy myślicie o tej zmianie?

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy