Google prostuje informacje o zwrotach

Filip Stachowicz Newsy 2015-02-18

play

Od jakiegoś czasu Google zwraca użytkownikom pieniądze za przypadkowe lub niechcący zakupione aplikacje i gry. Suma transakcji z tego tytułu sięgnęła 19 milionów dolarów, co da się już zauważyć w wynikach finansowych Google Play. Jednak gigant z Mountain View nie do końca odpowiednio zajął się przedstawieniem sprawy, więc do użytkowników dotarła niepełna informacja o aplikacjach przy których podlega zwrot.

Google prostuje niewłaściwe informacje wysyłając do użytkowników maile z wyjaśnieniem. W wiadomości gigant z Mountain View informuje, że problem z niewłaściwą wymianą informacji został rozwiązany oraz że wszystkie informacje dotyczące zwrotu kosztów za przypadkowo zakupiony program są już wyświetlane poprawnie.

Aby uzupełnić wniosek o zwrot za kosztów niewłaściwie zakupionego programu należy zalogować się do swojego konta Google. Po wybraniu z historii transakcji interesującej nas pozycji wystarczy znaleźć przycisk „zwrot”. Po wypełnieniu formularza z dodatkowymi informacjami klikamy „wyślij”. Nie pozostało nam nic innego niż czekać na rozpatrzenie decyzji przez Google.

źródło: phandroid.com • Kshys13k

  Polska język trudna…

 • hadaway

  Skąd wy wzięliście autorów tekstu? Składałem podanie na junior redaktora, do tej pory nawet nie zdołaliście odpisać, czy choćby zostałem odrzucony. Bądźmy szczerzy, przydałby wam się ktoś redagujący teksty przed wstawieniem. Ewentualnie zatrudnijcie ludzi, którzy potrafią pisać poprawnie, bo takie artykuły obniżają tylko prestiż strony. TO NIE JEST FORUM, GDZIE MOŻNA PISAĆ ŁAMANĄ POLSZCZYZNĄ, TYLKO ARTYKUŁ PRASOWY!

  • Android-mod

   mamy to w dupie- nie chcemy cie i spadaj

   • hadaway

    Dobry troll nie jest zły 😉

  • Zgłaszam się na ochotnika (polecam przejrzeć moje komentarze ^^)

   Napisałem na ich maila co z aplikacją, dostałem taką odpowiedź
   „Chyba, że uznałbyś by aplikować do innego działu gdzie nie wymagamy aż
   takich kompetencji i dostarczyłbyś bezbłędnie napisany tekst swojego
   autorstwa. Nie mamy czasu na przyjmowanie młodych ludzi, którzy dopiero
   się uczą. Jeśli więc nie trzeba by poświęcać czasu na poprawki do Twoich
   tekstów i naukę możliwe, że moglibyśmy przyjąć Cię na okres testowy.”

   Zastanawiam się jak Ci „redaktorzy” przeszli te wszystkie wymagania.

   • hadaway

    No to powiem Ci szczerze, że odpowiedź piękna i nawet w niej znalazłyby się błędy 😛
    „Nie mamy czasu na przyjmowanie młodych ludzi, którzy dopiero się uczą.” To zdanie mnie rozbiło, mam 25 lat, ukończyłem studia pedagogiczne i z językiem polskim mam, i miałem sporo do czynienia. Android to mój konik, jak i inna elektronika, więc czego miałbym się uczyć? Word Press’a? Czy dodawania zdjęć w HTML’u? Z resztą, mam to już opanowane. 😀 Śmiech na sali, nawet jak człowiek chce pracować, w sumie charytatywnie, to i tak potrzeba doktoratu. Zainteresowania i wiedza nie wystarczą, nawet do pisania artykułów o swoich zainteresowaniach.

 • Rafał

  Nie „We wiadomościach gigant…” tylko „W wiadomościach”. Zdanie „aby uzupełnić wniosek o zwrot za kosztów niewłaściwie…” też poprawcie bo sensu to ma mało. O interpunkcji nie wspomnę. Ktoś to w ogóle czyta przed wstawieniem ?

  • Sławek

   Tak autor. Ale skoro w szkole tylko bawił się telefonem to cudów nie oczekuj.
   Jak widać niektórzy wzięli sobie do serca pisanie pod edytorem sprawdzającym pisownię. Niestety składni naszego języka automat nie poprawi. A interpunkcja? Po co? Przecież to tylko czas zajmuje.

   • lar2

    Może zamiast zwracać uwagę o niestosowanie interpunkcji innym osobom należałoby najpierw zadbać o nią we własnych wypowiedziach?

    • Sławek

     Może nie krytykuj jak nie wiesz co krytykować.

    • stark2991

     Pisanie z błędami w komentarzu a pisanie artykułu to dwa odległe poziomy

     • lar2

      Ok, ale jednak napisanie „Tak autor” bez przecinka tak obrzydliwie razi w oczy, że aż przykro.

 • Dawid Lubiński

  Hmm… Autora prosiłbym o jeszcze jedno przeczytanie swojego tekstu i poprawienie, w 2 zdaniach nagle sie urywa temat 😉x