ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

I jeszcze jeden, Sony Xperia Ion

Autor: Michał Mynarski Kategoria: Newsy

xperiaion

Po prezentacji Xperii S, przyszedł czas na kolejny smartfon od Sony zaprezentowany na targach CES. Drodzy Czytelnicy, poznajcie Xperię ion. Czym się różni od eSki?

 Xperia ion jest przedstawiana jako pierwszy smartfon od Sony (niegdyś również Sony Ericsson) z modułem LTE. Przede wszystkim ion jest większy, posiada ekran 4,6″ o rozdzielczości 720x1280px, podobnie jak S z technologią Bravia Engine. Xperia ion została wyposażona w kamery o takich samych specyfikacjach (tył: 12Mpx i nagrywanie 1080p, przód nagrywanie w 720p). Największą zaletą głównego aparatu ma być możliwość uchwycenia zdjęcia w 1.5 sekundy od wybudzenia telefonu oraz w mniej niż sekundę zrobienie kolejnego. Co więcej smartfon posiada certyfikat PlayStation co oznacza, że będziemy mogli grać w klasyki z PSX (jak w przypadku tabletu Sony S1) oraz daje nam dostęp do Sony Entertainment Network (np. globalny katalog 12 milionów piosenek). Jeżeli chodzi o wnętrzności dostaniemy to samo co w przypadku Xperii S – dwurdzeniowiec o taktowaniu 1.5GHz od Qualcomma oraz 1GB RAMu. Co jednak najważniejsze, ion będzie mógł dzielić się zawartością HD poprzez DLNA, HDMI oraz Bravia Sync. 

Xperia ion zmierza na amerykański rynek do operatora AT&T, a jego premiera jest przewidziana na drugi kwartał 2012. Na początku pojawi się z Androidem w wersji Gingerbread, jednak wydanie ICS dla niego będzie tylko kwestią czasu. 

xperiaion2

źródło: androidcentral, sonyericsson.com

Sprawdź najnowsze wpisy