Nowe gesty w YouTube w końcu pozwolą na lepszą obsługę aplikacji, a to nie wszystkie zmiany, które wprowadziło Google. Dość długo na nie czekaliśmy, ale chyba było warto, bo zapowiadają się bardzo ciekawie. To dobra wiadomość, a zła jest taka, że nie zrezygnowano z reklam w aplikacji. Tego drugiego oczywiście nikt się nie spodziewał, ale pomarzyć zawsze można. Co nowego nas czeka w aplikacji YouTube.

Nowe gesty w YouTube

nowe gesty YouTube

Do tej pory włączyć tryb pełnoekranowy w aplikacji YouTube można było na dwa sposoby. Klikając odpowiednią ikonę na pasku lub zwyczajnie przekręcając smartfona i zmieniając jego orientację. To drugie nie dla wszystkich było jednak wygodne, bo nie każdy ma taką opcję w swoim telefonie aktywną. Czasem taka zmiana orientacji zwyczajnie przeszkadza podczas codziennego korzystania z urządzenia, więc się ją wyłączało. Teraz w nowej wersji aplikacji YouTube, włączanie trybu pełnoekranowego będzie można robić także za pomocą gestów. Żeby to zrobić, trzeba będzie przejechać palcem w górę, a by wrócić w dół. Działo się tak będzie wtedy, kiedy gest wykonamy na samym filmie, więc nie ma obawy, że nowe gesty w YouTube będą „gryzły się” z tymi, które już występują w samym Androidzie czy iOS.

Jednak nowe gesty w YouTube to niejedyna nowość, która zawitała do aplikacji. Zmieniono także ułożenie niektórych ikon. Przycisk automatycznego odtwarzania (Autoplay) przeniesiono na samą górę aplikacji, więc będzie można go łatwiej włączać i wyłączać. Będzie także łatwiejszy dostęp do napisów w widoku odtwarzania, co dla wielu osób będzie sporym ułatwieniem. Pojawią się także nowe podglądy, które będą dotyczyły rozdziałów w filmach. To coś, co ma przypominać teraz rozdziały, które znamy z płyt DVD, czyli dostaniemy lepszy podgląd.

YouTube zmiany

Zobacz też: Strumieniowanie gier wkracza na Facebooka.

Mają pojawiać się także sugerowane akcje, które aplikacja ma podpowiadać użytkownikom. Możemy np. zobaczyć informację, czy chcemy obrócić ekran lub skorzystać z kodu VR. Zmiany w aplikacji YouTube dotyczą wersji na Androida i iOS i powinny już pojawiać się u użytkowników.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.