Oppo A73 trafia do Polski i od dziś będzie go można kupować. Jednak producent w tym przypadku nie zdecydował się na klasyczną metodę dystrybucji, czyli wysyłanie smartfona do sklepów. Tym razem urządzenie będzie można zamówić jedynie przez Internet, co dla wielu osób może być sporym ułatwieniem. Szczególnie w sytuacji, kiedy w okolicy ich domu nie było sklepów, gdzie mogli kupić sprzęt elektroniczny.

Oppo A73 w Polsce

Oppo A73 w Polsce
Oppo A73

Niedawno swoją cichą, a nawet bardzo cichą premierę, miał nowy smartfon od Oppo. Model A73 pojawił się nagle i niewiele się o nim mówiło, a też nie specjalnie spodziewaliśmy się tego, że urządzenie zadebiutuje w Polce. Tymczasem okazało się, że czeka nas miła niespodzianka, bo smartfon trafił dziś do sprzedaży. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych urządzeń producenta, tego nie kupimy w stacjonarnych sklepach. Znajdziemy go jedynie na profilu marki na Allegro. Oppo A73 w Polsce wyceniono na 1199 złotych, co wydaje się dość dobrze dopasowaną wartością w stosunku do tego, co sprzęt ma do zaoferowania. Poniżej znajdziecie jego specyfikację. W sprzedaży pojawiła się wersja biała oraz granatowa.

Specyfikacja smartfona

  • Wyświetlacz: Super AMOLED, przekątna 6,44 cala, rozdzielczość 2400 x 1080 pikseli, proporcje wyświetlania obrazu 20:9, Corning Gorilla Glass 3. 408 ppi
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 662 z grafiką Adreno 610
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Pamięć Flash: 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy za pomocą karty microSD (do 256 GB)
  • Aparat front: 16 Mpix (F2.0)
  • Aparaty tył: 16 Mpix (F2.2); 8 Mpix (F2.2, szeroki kąt 119°); 2 Mpix (F2.4); 2 Mpix (F2.4)
  • Akumulator: 4015 mAh z szybkim ładowaniem 30 W
  • System: Android 10 z nakładką ColorOS 7.2
  • Wymiary: 159,8 x 72,9 x 7,5 mm
  • Waga: 163 gramów

Zobacz też: Oppo opracowuje ciekawy algorytm do lokalizacji.

Oppo A73 w Polsce
Oppo A73

Co wyróżnia Oppo A73?

Jak widać na powyższej specyfikacji, Oppo A73 to przedstawiciel średniej półki, ale jest kilka rzeczy, które go wyróżniają. Jedną z nich jest oczywiście możliwość szybkiego ładowania. Oppo od dawna w ten sposób wyróżnia swoje urządzenia i sprawia, że sam proces ich ładowania skracany jest do minimum. W tym przypadku nie mogło być inaczej. Jeżeli sprzęt wyładujemy zupełnie, to do 100 procent naładujemy go w niecałą godzinę (56 minut jak podaje producent). Pół godziny wystarczy do tego, by ogniwo naładować do 72 procent. To sprawia, że nie trzeba się specjalnie martwić o to, czy nasz smartfon wytrzyma do końca dnia. Wystarczy bowiem krótka „kuracja” z ładowarką, a na kolejne kilka godzin będzie się miało spokojną głowę.

Wprawdzie samo ogniwo w A73 nie jest przesadnie duże, ale i tak powinno wystarczyć na ponad dzień normalnego użytkowania. To wprawdzie zależy od tego, jak korzysta się ze smartfona, ale jest to wynik „do osiągnięcia”. Oppo zadbało tutaj także o bezpieczeństwo użytkowników. Jeżeli zostanie zaobserwowane, że telefon zaczyna się nagrzewać, proces ładowania ma być automatycznie przerywany. Wielu użytkowników obawia się, że takie szybkie ładowanie równie szybko „wykończy” ich smartfona, ale aż tak źle raczej nie będzie. Oppo zadbało także o tryby oszczędzania energii, które potrafią utrzymać smartofna „przy życiu” nawet przez kilkanaście godzin. To oczywiście pozbawia go wielu funkcji, bo urządzenie przełączane jest wtedy w tryb czuwania, ale przynajmniej się nie wyłącza. Jest także tryb nocnego czuwania, który w momencie, gdy użytkownik śpi, optymalizuje działanie telefonu tak, że w nocy traci się jedynie około 2 procent baterii.

Oppo A73 w Polsce
Oppo A73

Smartfon OPPO A73 to kolejny przedstawiciel serii A, który stawia przede wszystkim na szeroką funkcjonalność, oferując jednocześnie – tradycyjnie już w przypadku OPPO – charakterystyczny, ciekawy design. Urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach, które wykorzystują telefon nie tylko do komunikacji, ale też przede wszystkim rozrywki – m.in. w postaci filmów czy gier. Co równie ważne, model zaprojektowano tak, by chronić oczy użytkownika, zapewniając mu komfort podczas korzystania przez cały dzień – powiedziała Mo Zhang, Brand Manager OPPO w Polsce.

Słuchawki gratis

Kupując sprzęt na kanale marki na Allegro i robiąc to do 8 listopada, firma dodaje do zamówienia także słuchawki bezprzewodowe Oppo W11. Oferta obowiązuje do określonego terminu lub wyczerpania zapasów.

Źródło: Oppo informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.