Wygląda na to, że aktualizacja Xiaomi Mi Band może niedługo przynieść bardzo interesującą funkcję. Co ciekawe, nie mówimy tutaj tylko o najnowszych wersjach opaski sportowej, ale także o tych sporo starszych. W kodzie źródłowym aplikacji Mi Fit odkryto bowiem zapis, który wskazuje na to, że niedługo za pomocą opaski będzie można mierzyć temperaturę ciała.

Aktualizacja Xiaomi Mi Band – mierzenie temperatury

Aktualizacja Xiaomi Mi band temperatura
Fot. AndroidTR

Popularność opasek sportowych jest gigantyczna. Mówimy przecież o sprzęcie, który kosztuje niedużo, a oferuje całkiem sporo. Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości, może oferować jeszcze więcej. Oczywiście sam fakt, że coś pojawiło się w kodzie źródłowym, nie musi wskazywać na to, że aktualizacja Xiaomi Mi Band nastąpi, ale są spore szanse, że tak właśnie będzie. Szczególnie teraz nowa funkcja opaski byłaby wskazana. Mowa bowiem o mierzeniu temperatury ciała użytkownika, choć nie będzie to tak dokładny pomiar, jak wykonany termometrem.

Jak miałby odbywać się takim pomiar temperatury? Przy pierwszym użyciu, sprzęt wymagał będzie kalibracji. Oznacza to, że użytkownik sam będzie musiał podać temperaturę swojego ciała, którą zmierzy sprzętem godnym zaufania. Opaska następnie będzie monitorować użytkownika z wykorzystaniem pulsometru i informować go o zachodzących zmianach. Widać więc, że nie mówimy tutaj o czymś, co może posłużyć do szczegółowych badań, ale może być przydatne. Pozwoli to także na śledzenie tego, jak zmieniała się nasza temperatura ciała na przestrzeni dni czy tygodni.

Zobacz też: Logowanie do Spotify z wykorzystaniem konta Google.

Nie wiadomo, kiedy taka aktualizacja Xiaomi Mi Band miałaby się pojawić, ale ponoć ma dotyczyć także sprzętów z poprzednich generacji. Mowa tutaj o Mi Band 2 i nowszych. Teraz, kiedy w wielu miejscach mierzona jest nam temperatura ciała, taka opaska mogłaby być pomocna. Nawet wtedy, kiedy nie dawałaby wyników, które w 100 procentach są prawdziwe.

Źródło: AndroidTR

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.