WhatsApp to najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie, z którego korzystają ponad 2 miliardy użytkowników. Mając to na uwadze, firma Marka Zuckerberga ma ogromną motywację do nieustannego ulepszania swojego produktu. Dlatego też właśnie dowiedzieliśmy się, że do WhatsAppa zmierza funkcja, która pozwoli nam robić zakupy bez wychodzenia z aplikacji. To może się udać, choć niekoniecznie w Polsce, gdzie sztandarowym komunikatorem jest Messenger.

Zakupy w WhatsAppie – nowy pomysł Facebooka

Facebook poinformował, że zamierza rozbudować WhatsAppa o funkcję, która pozwoli robić zakupy w aplikacji. Całość będzie działała bardzo prosto. Otóż wystarczy, że użytkownik wyśle do firmy wiadomość z prośbą o polecenie konkretnego produktu. Następnie sprzedawca może przesłać specjalny odnośnik do katalogu produktów lub poszczególnego przedmiotu. Gdy osoba zainteresowana zakupem w niego kliknie, to będzie mogła sfinalizować transakcję bez wychodzenia z WhatsAppa. Płatności będą się odbywać najprawdopodobniej za pomocą Facebook Pay.

Zobacz także: Profil na Facebooku – jak go uporządkować? Oto najważniejsze kroki

Cały proces zakupu został dobrze przedstawiony w powyższym filmie promocyjnym. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy opisywana funkcja zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników WhatsAppa, choć raczej nieprędko. Nie jest też jasne, czy Facebook zdecyduje się ograniczyć ją do konkretnych państw, czy też może będzie dostępna na całym świecie. Gdy dowiemy się czegoś więcej, na pewno o tym napiszemy. Tymczasem zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.