Spotify to bezapelacyjnie najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie, z którego każdego dnia korzystają miliony użytkowników. Nie jest tajemnicą, że platforma jest nieustannie rozbudowywana, czemu zresztą trudno się dziwić. Dziś dowiedzieliśmy się, że na Spotify można się już zalogować za pomocą konta Google. To nic wielkiego, ale zawsze fajnie jest mieć taką możliwość.

Logowanie na Spotify za pomocą konta Google

spotify konto google

Dzisiejsza nowość w Spotify nie jest tak spektakularna jak kilka poprzednich, ale cóż – mówi się trudno. Niemniej jednak chętne osoby mogą się już logować na platformie za pomocą konta Google, choć na razie tylko przez jej przeglądarkową wersję na smartfonach lub tabletach z systemem Android. Na razie nie wiadomo, czy ta metoda logowania trafi także na urządzenia z iOS, choć jest na to spora szansa.

Zobacz także: Epic Games nie odpuszcza – kolejny etap sporu z Apple właśnie się zaczął

Na blogu Spotify czytamy:

Jeśli adres e-mail, na który zostało zarejestrowane twoje konto w Spotify, jest taki sam, jak na koncie Google, zostanie wyświetlony monit z prośbą o zalogowanie się przy użyciu adresu e-mail i hasła. Natomiast jeśli adres e-mail przypisany do twojego konta Spotify jest inny niż na koncie Google, to po wybraniu metody logowania „Kontynuuj z Google”, zostanie stworzone nowe konto w Spotify.

Niestety na razie nie można przypisać istniejącego konta Spotify do konta Google. Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej, czy korzystacie z tej metody logowania!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.