Prezes Huawei Consumer Business Yu Chengdong postanowił publicznie wypowiedzieć się o amerykańskiej blokadzie. Postanowił on w trakcie rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tego, jak Huawei radzi sobie z trzecią rudną sankcji. Podczas swojej wypowiedzi otwarcie przyznał, że to rzeczywiście był trudny okres dla całej firmy. Określił także całą sytuację jako nieuczciwą i niesprawiedliwą. Według niego władze USA nie miały najmniejszych podstaw, aby podjąć aż tak daleko idące kroki.

Huawei nie zamierza się poddać

Huawei nie zamierza się poddać

Yu Chengdong podkreślił jednak, że Huawei będzie nadal wprowadzać innowacje i nie zrezygnuje z nich.

Bez względu na to, jak trudna jest sytuacja, obiecujemy, że będziemy nadal wprowadzać innowacje technologiczne. Zadbamy o to, by dostarczyć najlepsze technologie i nowatorskie rozwiązania, które będą dostępne dla konsumentów. Zamierzamy wciąż poprawiać jakość życia ludzi i zadbać o ich zwiększoną wydajność i wygodę pracy dzięki naszym urządzeniom. Dotrzymamy naszej obietnicy, dziękujemy wszystkim za zaufanie i wsparcie.

— Powiedział.

Zobacz też: Smartfon do 2500 zł – oto 5 najlepszych modeli w październiku 2020

Rząd Stanów Zjednoczonych skutecznie odciął Huaweia od dostaw procesorów, RAM, pamięci flash i innych komponentów produkowanych przy użyciu technologii amerykańskiej podczas ostatnich sankcji. Te weszły w życie dopiero 15 września, jednak zatrzęsły całą branżą na wiele tygodni przed tą datą. Jest to trzecia runda zakazu, która uderzyła w Huaweia. Obecnie nawet japońscy i koreańscy dostawcy muszą ubiegać się o licencje w USA. Z tego też powodu seria Huawei Mate 40 może być ostatnią rodziną flagowców chińskiego giganta nie tylko w tym roku, ale także w przyszłym. Miejmy nadzieję, że chińska firma znajdzie jakieś rozwiązanie z tej, wydawałoby się, beznadziejnej sytuacji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.