Bank Pekao SA poinformował, że z pakietu PeoPay Kids korzysta już 33 tysięcy dzieci w Polsce. Młodzi użytkownicy mogą dzięki temu uczyć się finansów i oszczędzania w aplikacji wspólnie z rodzicami. Pakiet jest kierowany do dzieci w wieku 6-13 lat, choć aż 74% użytkowników ma od 9 do 12 lat.

33 tysięcy dzieci korzysta z PeoPay Kids – oto kolejne statystyki

Bank Pekao SA udostępnił PeoPay Kids kilka miesięcy temu z okazji Dnia Dziecka. W założeniu dzieci mogą dzięki temu rozwiązaniu uczyć się oszczędzania i gospodarowania finansami przy użyciu nowoczesnych narzędzi. Rodzice nie utracili jednak kontroli nad tym, co robi dziecko. Opiekun w ramach bankowości elektronicznej dysponuje bowiem specjalnym panelem rodzica, który umożliwia nadzór nad poczynaniami dziecka w kwestii finansów.

Od uruchomienia PeoPay Kids dzieci wykonały już 327 tysięcy transakcji na łączną kwotę 2,8 mln zł. Spośród 33 tysięcy młodych użytkowników pakietu, 97% dysponuje kartę płatniczą. 98% transakcji wykonywanych za pomocą kart to operacje bezgotówkowe – dzieci płacą kartą głównie zbliżeniowo, w sklepach spożywczych, a średnia wartość transakcji wynosi 8,30 zł. Dzieci rzadko używają karty do realizacji wypłat z bankomatów – takie działania to tylko 2% wszystkich operacji. Średnia wypłacana kwota to 39 zł.

Czytaj także: 8 tysięcy euro za 2 tygodnie pracy, którą jest przeglądanie sieci. Opera zaskakuje ofertą

Statystyki przedstawione przez bank Pekao SA pokazują także, że użytkownicy PeoPay Kids średnio 15 razy w miesiącu sprawdzają stan swoich finansów. Średnie saldo w wirtualnym portfelu użytkownika to 171 zł, natomiast oszczędności w wirtualnej skarbonce – 620 zł. Wszyscy użytkownicy PeoPay Kids zgromadzili w swoich skarbonkach dotychczas 12,5 mln zł.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.