ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
8 tysięcy euro przeglądanie sieci

8 tysięcy euro za 2 tygodnie pracy, którą jest przeglądanie sieci. Opera zaskakuje ofertą

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W obecnych czasach wielogodzinne przeglądanie zasobów sieci nie jest niczym niezwykłym – gdyby jeszcze ktoś za to płacił, tak z 8 tysięcy euro za dwa tygodnie wykonywania takiego zajęcia. Okazuje się, że jest to możliwe – firma zarządzająca przeglądarką internetową potrzebuje osób uzależnionych od ekranów komputerów.

8 tysięcy euro za przeglądanie sieci – to nie żart, tylko oferta pracy

Opera Software poszukuje osób, które zdradzą, czym zajmują się w internecie w czasie wolnym. Zwykle koncentrujemy się na liczbach i wykresach oraz na zachowaniu anonimowości naszych użytkowników. Czas pozwolić im zabrać głos i pokazać nam, kim naprawdę są. Chcemy nieoszlifowanej prawdy – tłumaczy Maciej Kocemba, dyrektor produktu Opera.

Firma zaznacza, że nie chodzi o aktywność w sieci w czasie pracy. Chodzi o to, co użytkownik wyszukuje w sieci poza obowiązkami zawodowymi. Liczy się autentyczność. Nic więc nie szkodzi, jeśli kandydaci na to niecodzienne stanowisko pracy szukają poradników na temat robienia na drutach, są pasjonatami fitnessu, którzy tak naprawdę dodają do zakładek przepisy na ciasta czy też są zakonnicami słuchającymi w nocy death metalu. Takie właśnie przykłady padają w ogłoszeniu. Osoby, które zostaną przyjęte do pracy, poza surfowaniem po sieci, będą wykonywać zadania. Ich autorami będzie zespół mediów społecznościowych Opery, a także inni użytkownicy przeglądarki.

Czytaj także: Tapatalk zniknął ze Sklepu Play – dodatkowo są z nim problemy

Skoro stanowisko pracy jest tak nietypowe, to również sposób aplikowania na nie musi zaskakiwać. Zapomnijcie o tradycyjnym procesie rekrutacyjnym – jeśli chcecie dostać tę pracę, musicie nagrać trwający 15-60 sekund materiał wideo, w którym opowiecie o istotnym dla was momencie, który miał miejsce, gdy przeglądaliście internet. Może to być zarówno zabawny incydent jak i poważne zjawisko, którego doświadczyliście, będąc online. Zgłaszać mogą się osoby z całego świata, trzeba jednak być pełnoletnim. Szczegółowe informacje o omawianej ofercie pracy znajdziecie na LinkedIn. Póki co swoje zgłoszenia do pracy wysłało ponad 200 kandydatów.

źródło: Opera

Sprawdź najnowsze wpisy