Epic Games nie odpuszcza i nie zamierza tego robić, bo firma uważa, że działania Apple są szkodliwe. Dlatego też do sądu miało trafić kolejne pismo, które ma chronić prawa Epic Games. Jednocześnie firma zapewnia, że nie ma złych zamiarów, czego nie może powiedzieć o Apple, które żąda od nich dodatkowych pieniędzy.

Epic Games nie odpuszcza

Epic Games nie odpuszcza Apple
Fot. Fortnite

Od kilku miesięcy obserwujemy batalię pomiędzy Epic Games a Apple. Zaczęło się od tego, że producent Fortnite nie chciał płacić marży, którą narzuciło na ich tytuł Apple. Przypomnijmy, że chodzi o 30 procent, które Epic Games miało oddawać Apple za zakupy, które dokonywane były w ich tytule. Firma stworzyła więc swój własny system płatności, który omijał sklep z aplikacjami Apple. A to skończyło się wyrzuceniem Fortnite z Apple Store. Do tego doszła jeszcze informacja, że Apple chciało zablokować dostęp do platformy Unreal Engine, co uniemożliwiłoby prace nad obecnymi i kolejnymi tytułami od Epic Games.

Na szczęście nie dojdzie do blokady Unreal Engine, bo Apple nie ma do takich działań praw, co potwierdził sąd. Jednak Fortnite nie wróci do Apple Store, a przynajmniej nic tego nie zapowiada. Sprawa dalej nie jest wyjaśniona, bo Apple chce od Epic Games odszkodowania, bo według nich stracili na tym pieniądze. Epic Games nie zamierza oddawać nic Apple, a co więcej, złożyło pozew przeciwko nim. Jak twierdzą przedstawiciele Epic Games,  Apple „nie ma praw do owoców pracy Epic”. Epic Games twierdzi, że gracze płacący w Fortnite, robili to z jednego powodu – doceniają pracę twórców i chcą ich wspierać. Apple nie miało na tym tracić, a tym bardziej, Epic nie ukradło firmie żadnych dochodów.

Zobacz też: Snoop Dogg dostał lodówkę, która wygląda jak Xbox Series X.

Epic Games nie godziło się na politykę sklepu Apple i poniosło tego konsekwencje. Czy faktycznie Apple ma prawa domagać się pieniędzy za okres, kiedy gracze korzystali z innej metody płatności w aplikacji? Każda strona konfliktu twierdzi inaczej, a sprawę ma rozstrzygnąć sąd.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.