LG Q52 nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany przez firmę, ale jego wygląd i specyfikacja przedostała się już do sieci. Wygląda na to, że LG szykuje kolejnego, dość sporego smartfona, który jednak nie wyróżnia się specyfikacją. Dostaniemy więc przedstawiciela średniej półki, który na rynku specjalnie nie namiesza.

LG Q52 – co wiemy już o sprzęcie?

LG Q52
LG Q52

Wiemy, że LG potrafi pokazać naprawdę wyjątkowe sprzęty, jak niedawno zaprezentowany LG Wing. Jednak w swoim portfolio ma także dużo urządzeń, które po prostu muszą na siebie zarabiać, a tym samym na całą firmę. Nie jest tajemnicą, że rynek średniopółkowców to miejsce, gdzie trudno się przebić. To jednak rynek, który dla większości klientów jest tym, który im najbardziej odpowiada. I w przypadku nowego LG Q52 może być podobnie. Nowy smartfon nie ma specjalnie wiele do zaoferowania, bo jego specyfikacja nie zapowiada się rewelacyjnie, ale zapewne część osób po ten sprzęt chętnie sięgnie. O ile producent nie przesadzi z ceną.

Urządzenie wygląda dość standardowo, ale można się było tego spodziewać. Wyróżnia się wyspa z kamerami, która w odróżnieniu od modelu LG Q51, jest w formie prostokąta. Przycisk zasilania ma zostać zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, a całość działała będzie na Android 10 z nakładką producenta. Smartfon wyróżnia się jeszcze wielkością (165 x 76,7 x 8,4 mm, waga 188 gramów), bo przekątna ekranu IPS ma aż 6,59 cala. Jednak rozdzielczość może być czymś, co zdyskwalifikuje urządzenie w oczach klientów. Mamy tutaj tylko HD+. Za to sprzęt ma przyznaną normę MIL-STD-810, czyli niestraszne mu upadki. Pod maską czekać ma procesor MediaTek Helio P35, a jego pracę będzie wspomagało 4 GB RAM. Na dane przeznaczono 64 GB, ale będzie można powiększyć przestrzeń korzystając z karty microSD (do 2 TB).

Zobacz też: Chrome będzie miał jeszcze więcej reklam?

Akumulator ma pojemność 4000 mAh. Jeżeli chodzi o aparaty, to ten do selfie ma mieć 13 Mpix. Na pleckach czekały będą 48 Mpix, 5 Mpix oraz dwie kamery z 2 Mpix każda.

Źródło: GizChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.