Tapatalk był niezwykle popularną aplikacją dla systemu Android w latach minionych. Zapewniał on łatwy dostęp do tysięcy forów internetowych za pomocą jednej aplikacji. I to w czasach, kiedy niewiele stron przejmowało się układem stron dla smartfonów. Przy okazji umożliwiał otrzymywanie powiadomień oraz sprawiał, że wszystkie fora wyglądały podobnie. Co pomagało w nawigowaniu po kilkunastu jednocześnie. Wraz z odejściem społeczności od forów spadło także znaczenie Tapatalka. Jednak aplikacja nadal utrzymuje wierną grupę użytkowników. A raczej utrzymywała, ponieważ wersja dla systemu Android została usunięta ze Sklepu Play.

Tapatalk znika ze Sklepu Play

Tapatalk znika ze Sklepu Play

Pierwsze doniesienia o tajemniczym zniknięciu aplikacji zaczęły pojawiać się w czwartek. Podczas gdy aplikacja pozostaje funkcjonalna dla każdego, kto ją pobrał, subskrypcje VIP-ów są teraz niedostępne. Wynika to z faktu, że opierały się na rozliczeniach poprzez Google Pay w aplikacji. Początkowo nie było wiadomo, co się stało. Wszystkie kanały społecznościowe Tapatalka są nieaktywne. Konto aplikacji na Twitterze milczy od kwietnia, a strona firmy na Facebooku swoją ostatnią aktywność miała ponad rok temu. Jednak administrator usługi na forum internetowym potwierdził, że to Google usunęło aplikację ze sklepu:

Staramy się dowiedzieć się, jaki jest problem. Kiedy tylko dostaniemy jakieś informacje, to natychmiast je opublikuję.

Zobacz też: InPost rozdaje cenne nagrody – startuje nowa, wielka loteria!

Dokładny powód wycofania aplikacji nie jest w tej chwili jasny. Jednak Google usunął ostatnio wiele aplikacji z całkowicie bezsensownych powodów. Podcast Addict został krótko usunięty w maju, ponieważ mógł być używany do odtwarzania podcastów o COVID-19, Slide for Reddit został pociągnięty, ponieważ jeden zrzut ekranu miał słowo ISIS w nim. Natomiast Tasker był niedostępny przez krótki czas z powodu błędu w zautomatyzowanym procesie przeglądu Google.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.