Reklamy w Chrome mogą niedługo pojawić się w nowym miejscu. Można się było spodziewać tego, że Google zagospodaruje niedługo każdą wolną przestrzeń w swojej przeglądarce. W końcu firma musi na czymś zarabiać, a wiadomo, że reklamy przynoszą spore dochody. Tym razem Google postanowiło przychylnym okiem spojrzeć na Nową Kartę, gdzie do tej pory nie było miejsca na reklamy. To jednak może się zmienić.

Reklamy w Chrome – Nowa Karta zostanie zagospodarowana?

reklamy Chrome nowa karta
Fot. Techdowns

Jeżeli przyzwyczailiście się do czystej i przejrzystej nowej karty w Google Chrome, to nie spodoba wam się to, nad czym pracuje Google. Wprawdzie obecnie jest to coś, co dalej jest testowane i nie jest powiedziane, że znajdzie się w normalnej wersji przeglądarki, ale niestety można tak zakładać. Omawiany tutaj przykład znalazł się w kanale testowym Canary, gdzie w przeglądarce pojawiła się flaga NTP Shopping Task Module. Po jej włączeniu, Nowa Karta, gdzie pojawiały się do tej pory skróty do najczęściej odwiedzanych stron, dostanie nowy moduł.

Tam będą pojawiać się reklamy, które pochodzą z naszych wyników wyszukiwania. Oczywiście wiele jeszcze może się zmienić, zanim ten dodatek pojawi się w finalnej wersji przeglądarki. Może się też zdarzyć tak, że nigdy do niej nie trafi. Developerzy Google dalej testują to rozwiązanie, ale patrząc na to, jak wiele reklam jest w Google i serwisach mu podlegających, obecność reklam w Nowej Karcie staje się bardzo prawdopodobna. Użytkownicy i tak znajdą sposób, by to obejść, więc nie jest to duży problem. Pokazuje jednak, że reklamy w Chrome wkraczają na coraz wyższy poziom.

Zobacz też: Luka w Chrome – lepiej zainstaluj aktualizację.

Można powiedzieć, że jesteśmy od krok od tego, by reklamy zaczęły wyskakiwać nam w smartfonach. To już powoli zaczyna się dziać i choć dalej można taką funkcję wyłączyć czy obejść, to niewykluczone, że w przyszłości będzie to znacznie trudniejsze.

Źródło: XDA-Developers / Techdowns

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.