ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Red Dead Redemption 2 Online za mniej niż 20 PLN

Piracka wersja Red Dead Redemption 2 dostępna w sieci. Hakerzy złamali zabezpieczenia

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Hakerzy nie mają łatwego życia od czasu pojawienia się dodatkowych zabezpieczeń w grach komputerowych. Wiadomo jednak, że nie każde z nich jest idealne, a niejednokrotnie pirackie wersje gier pojawiają się krótko po premierze. Jedną z najdłużej opierających się hakerom produkcji było Red Dead Redemption 2. Mająca swoją premierę prawie rok temu gra została scrackowana i piracka wersja pojawiła się już na torrentach.

Piracka wersja Red Dead Redemption 2 dostępna na torrentach rok po premierze gry

piracka wersja Red Dead Redemption

Normalnie bylibyśmy zniesmaczeni kolejną grą, która została scrackowana, jednak w tym wypadku trzeba przyznać, że hakerzy nie mieli łatwego orzechu do zgryzienia. Wszystko za sprawą wieloetapowych zabezpieczeń zastosowanych przez Rockstar. Poza typową ochroną, twórcy gry zaimplementowali również oprogramowanie DRM, a także Digital.AI, które wykrywało piracką wersję. Ponadto, aby zagrać w Red Dead Redemption 2, konieczne było logowanie się do Rockstar Games Social Club. Takie połączenie okazało się naprawdę skuteczne i aż do teraz nie było żadnych szans, na zagranie w nielegalną wersję westernu od Rockstar Games. Jeśli jednak oczekujecie, że piracka wersja będzie działała szybciej od oryginału, to musimy Was zasmucić. Zastosowany crack jedynie obchodzi zabezpieczenia, więc nie ma co liczyć na większą wydajność. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie twórcy postanowią zaimplementować mocniejsze zabezpieczenia. Samo scrackowanie Red Dead Redemption 2 może jednak przynieść nieoczekiwane korzyści w postaci zwiększonej ilości modów.

Zobacz też: Lenovo zapowiedziało nowy gamingowy laptop Legion Slim 7

Piracka wersja Red Dead Redemption nie jest jedyną grą, której zabezpieczenia zostały złamane w ostatnim tygodniu. Na torrentach pojawiły się bowiem również takie tytuły, jak na przykład Crysis Remastered, Death Stranding czy Mafia: Definitive Edition. Jak więc widać piractwo nadal ma się dobrze i nie ma zamiaru zniknąć z naszego życia w najbliższym czasie. Świadczy o tym popularność stron z torrentami, które odwiedzane są ponad 70 miliardów razy rocznie. Pomyśleć, że coraz większa ilość abonamentów z grami czy filmami powinna sprawić, że piractwo będzie coraz mniej popularne. Niestety, ale piractwo i strony z torrentami nie znikną całkowicie, przynajmniej nie w najbliższym czasie. Gdyby była możliwość ściągnięcia samochodu z Internetu, to ludzie na pewno by z niej skorzystali.

Źródło: dsogaming

Sprawdź najnowsze wpisy