Dokumenty Google ostatnio osiągnęły ponad miliard pobrań ze Sklepu Play. Zbiegło się to z czasem z wprowadzeniem do nich niezwykle istotnej nowości. W końcu pakiet produktów biurowych Google jest już sam w sobie bardzo przydatny. Jednak dzięki możliwości instalowania zewnętrznych dodatków jego funkcjonalność może być jeszcze większa, a obsługa znacznie przyjemniejsza. Tak jak w przypadku zewnętrznych dodatków do poczty Gmail, które zostały wprowadzone do usługi w 2017 roku. Pozwalają one na integrację popularnych usług innych firm z własnymi aplikacjami Google.

Dodatki w Dokumentach Google

Dodatki w Dokumentach Google

Google twierdzi, że dodatki są teraz ogólnie dostępne dla większości użytkowników. Nowa funkcjonalność obejmuje więc zarówno użytkowników indywidualnych, jak i tych korzystających z pakietów G Suite/Workspace. Powinny one pojawiać się w aplikacjach internetowych, takich jak Dokumenty Google, Arkusze, Slajdy, Kalendarz, Gmail i Dysk. Oczywiście nie są one jeszcze dostępne dla wszystkich. Zmiany te są realizowane po stronie serwera i wciąż wiele osób ich nie uświadczyło. Jak więc poznać, że są dostępne dla naszego konta? Otóż jeśli zobaczycie znak + w panelu bocznym szybkiego dostępu do usługi, to znaczy, że są one już dla Was dostępne.

Zobacz też: Instalacja usług Google na smartfonach Huawei i Honor jeszcze nigdy nie była tak łatwa

Przy każdym z dodatków poza nazwą i grafiką znajduje się ocena i liczba pobrań przez użytkowników. To teoretycznie powinno w łatwy sposób oddzielić ziarno od plew. Kolejną kwestią jest oznaczenie ikonami, z jakimi aplikacjami współpracuje dany dodatek. To bardzo ważne, ponieważ część z nich obejmuje cały pakiet usług biurowych giganta, część jedynie ich część, oraz są dodatki dedykowane tylko jednej z nich.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.