Google może się pochwalić niezwykle bogatą bazą usług i programów. Tuż obok wyszukiwarki mamy w końcu YouTube i dwa systemy operacyjne. Niezwykle popularnego na smartfonach i tabletach Androida oraz wciąż zyskujący na popularności, jeśli chodzi o laptopy Chrome OS. Nie można także zapomnieć o dysku czy mapach. Jedną z najczęściej wykorzystywanych przez konsumentów usług są także Dokumenty Google. Ten niezwykle prosty i całkowicie darmowy edytor tekstu działający w Chmurze właśnie dołączył do elitarnego grona. Jego dedykowana aplikacja została pobrana ze Sklepu Play ponad miliard razy.

Dokumenty Google na Androida pobrano ponad miliard razy

Dokumenty Google miliard pobrań Android

Aplikacja Dokumenty Google została wydana na Androida w 2014 roku. Warto tu podkreślić, że nie jest ona częścią obowiązkowego pakietu GMS. To oznacza, że użytkownicy smartfonów nie znajdowali jej w swoich urządzeniach zaraz po jej uruchomieniu. Miliard pobrań wynika więc z rzeszy świadomych użytkowników, a nie aktualizacji czegoś, co było od początku na liście aktualizacji. I dlatego, mimo że potrzeba było aż 6 lat, aby osiągnąć taki wynik w Sklepie Play, to robi on niesamowite wręcz wrażenie. Oczywiście warto pamiętać, że nie oznacza to wcale miliarda mobilnych użytkowników programu. Jedna osoba mogła pobierać program wiele razy. Wciąż jednak bezpiecznie jest założyć, że mowa jest o setkach milionów aktywnych użytkowników.

Zobacz też: Najtańsze auta elektryczne w Polsce – ile trzeba za nie zapłacić i co oferują?

Warto przypomnieć, że aplikacja przekroczyła 500 milionów pobrań w październiku 2018 roku, po 4 latach od wprowadzenia na rynek. Dlatego też wrażenie robi fakt, że ciągu zaledwie 2 lat udało jej się podwoić ten sukces. Oczywiście duży wpływ na to może mieć pandemia COVID-19. Ludzie na całym świecie zostali zmuszeni do pracy i nauki w trybie zdalnym. Wygodne i darmowe narzędzie jest więc w tym wypadku kluczowe. Niestety, nie wiadomo jak przyrost rozkładał się w 2019, a jak w 2020 roku. Dlatego też są to tylko spekulacje. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.