Zbliża się sezon grzewczy. Tauron zainaugurował więc akcję edukacyjną #WeźNieSmoguj, #WeźOddychaj. Spółka przygotowała ebooka, a także film animowany. Cel? Obalenie mitów związanych z ogrzewaniem.

#WeźNieSmoguj, #WeźOddychaj. Piec na węgiel nie jest dobrym rozwiązaniem

W zimowych miesiącach w naszym kraju jest obecny problem smogu. Dzieje się tak szczególnie na Śląsku. Poza spalinami emitowanymi przez samochody, główny winowajca to domowe kotłownie. Spalane jest tam paliwo bardzo różnej jakości.

Ciepło sieciowe jest istotnym narzędziem w walce ze smogiem w polskich miastach. Spaliny pochodzące z elektrociepłowni poddawane są oczyszczaniu w profesjonalnych elektrofiltrach, których sprawność w TAURON Ciepło wynosi 99,9% – twierdzi Wojciech Frank, wiceprezes zarządu TAURON Ciepło. Spółka zapowiedziała, że jeszcze w tym roku zrealizuje inwestycje, które pozwolą na przyłączenie nowych odbiorców wykorzystujących łącznie ok. 32 megawatów mocy cieplnej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. Taka wartość odpowiada przyłączeniu np. 10 tysięcy mieszkań.

Czytaj także: Najtańsze auta elektryczne w Polsce – ile trzeba za nie zapłacić i co oferują?

Tauron zachęca nauczycieli do korzystania z materiałów przygotowanych na potrzeby akcji. Mogą one służyć jako wzbogacenie lekcji biologii czy geografii. Uczniowie dowiedzą się dzięki temu, w jaki sposób elektrociepłownie tworzą ciepło sieciowe i dlaczego takie rozwiązanie jest bardziej ekologiczne od pieców na węgiel. Poznają także m.in. proces filtracji spalin w elektrociepłowniach.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.