Żyjemy w epoce, w której rozmiary zainstalowanych gier na dyskach są tak duże, że niektóre nie mogą już nawet zmieścić się na mniejszych dyskach SSD. Jednak od czasu do czasu programistom udaje się tak dobrze zoptymalizować swoją grę, że ta robi się o wiele mniejsza. Dokładnie to samo Epic osiągnęło podczas ostatniej aktualizacji Fortnite. Ten kolosalny wręcz tytuł nareszcie jest bliżej do 30 niż do 100 GB.

Fortnite to aktualizacji zajmuje mniej miejsca

Fortnite to aktualizacji zajmuje mniej miejsca

No dobrze, warto zaznaczyć, ile Fortnite zajmował przed aktualizacją. Było to 90 GB plików do pobrania na PC. Czyli aż 1/5 mojego dysku twardego, dlatego też nigdy się nie zdecydowałem na pobranie tego tytułu. Oczywiście to wciąż jest nic, w porównaniu do Red Dead Redemption 2. Gra RockStara ma aż 150 GB. Jednak porównywanie tych gier pod względem możliwości i grafiki nie ma większego sensu. Na szczęście, jak już wspomniałem we wstępie, firmie Epic udało się odwrócić ten trend w przypadku Fortnite. W opublikowanym wczoraj wpisie na Twitterze firma ujawniła, że dzięki optymalizacji na PC rozmiar plików Fortnite jest teraz o ponad 60 GB mniejszy.

Zobacz też: 3 GB internetu za darmo od T-Mobile w ramach akcji Happy Fridays. Zobacz, jak odebrać bonus

Redukcja rozmiaru jest wręcz gigantyczna. Gra zajmuje teraz trzy razy mniej niż przed aktualizacją. Mimo to nie straciła żadnej funkcjonalności. Oczywiście za tak dużą zmianą musi stać kompresja plików zarówno dźwiękowych, jak i grafik. Ciekawe jednak o ile gra się zmniejszyła z tego powodu, a ile z usuniętych plików to były zwykłe śmieci? Miejmy nadzieję, że samo Epic zmieniło swoje podejście już na stałe i gra nie będzie cierpiała na efekt jo-jo. Oczywiście odchudzenie gry nie jest takie łatwe. Żeby się zmniejszyła, należy najpierw pobrać… 27 GB patch. No cóż, odchudzanie nie jest łatwe.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.