ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy Exynos 7 Octa w produkcji!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Exynos-7-Octa_216

Samsung przyzwyczaił nas do swoich procesorów wypuszczając już od kilku lat flagowce w wersjach z własną jednostką. Obecnie jest w czołówce jeśli chodzi o możliwości technologiczne produkcji układów scalonych. Doświadczenie zwiększyła zapewne produkcja procesorów dla Apple umieszczanych w iPhonach.

W październiku ubiegłego roku Samsung zapowiedział rozpoczęcie produkcji układu Exynos 7 Octa – ośmiordzeniowego procesora wytwarzanego w 20 nanometrowym procesie technologicznym. Bazuje on na rdzeniach Cortex A57 oraz A53 i oparty jest na architekturze big.LITTLE. Wspiera je układ graficzny Mali T760.

exynos-7-octa-72d94b554238af1da9,630,0,0,0

Tymczasem producent ogłosił zmianę procesu technologicznego procesora na 14 nm FinFET. W wyniku tej zmiany procesor ma być od 20 procent szybszy oszczędzając przy tym 35 procent energii! Obecnie jest to najniższy możliwy proces technologiczny przy produkcji tego typu układów! Mówi się że nowa jednostka ma zadebiutować już w wyczekiwanym Samsungu Galaxy S6. Producent potwierdził że będzie stosował nowy chip w kolejnych produktach wydanych w tym roku.

Czy osiem rdzeni to już nie jest przesada? Oczywiście w tym przypadku mamy do czynienia z dwiema grupami po cztery rdzenie ale jednak.

Źródło: sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy