Aplikacja Play24 została przez operatora odświeżona i to dość znacznie. Przynamniej jeżeli mówimy o zabezpieczeniach. Nowa wersja nie będzie bowiem wymagała od klientów fioletowego operatora, by logować się za pomocą hasła. Teraz będzie to można zrobić także za pomocą uwierzytelnienia biometrycznego. Jak to będzie wyglądało?

Aplikacja Play24 – co nowego?

aplikacja Play24
Play24

Play poinformował dziś, że ich aplikacja Play24 doczekała się odświeżenia. I trzeba przyznać, że to odświeżenie, które może być dla wielu bardzo pożyteczne. Szczególnie wtedy, kiedy nie chcemy się logować do kolejnego profilu z wykorzystaniem hasła. Play24 ma bowiem pozwolić na wykorzystanie biometrii ze smartfona. Logować będzie się można za pomocą odcisku palca czy skanu twarzy. Będzie to można także zrobić za pomocą numeru PIN, jeżeli ktoś będzie miał tylko na to ochotę. Ten ruch ma sprawić, że zabezpieczenia do konta będzie trudniej złamać. Przechwycenie hasła w takim przypadku nie będzie już zagrażało utratą dostępu do konta.

W przyszłości zabezpieczenia biometryczne mają być także wykorzystywane do potwierdzania operacji. Ma to zastąpić kod SMS, ale na to rozwiązanie przyjdzie poczekać klientom operatora przynajmniej do końca tego roku. Widać jednak, że kwestię zabezpieczeń aplikacji Play traktuje poważnie. Nowa wersja aplikacji Play24 pozwolić ma także na lepsze zarządzanie numerami oraz usługami. Przy rejestracji aplikacja ma automatycznie rozpoznawać, czy posiada się więcej, niż jeden numer oraz pytać o to, czy chce się połączyć wszystkie usługi. To ma ułatwić zarządzanie, bo wszystko będzie w jednym miejscu.

Zobacz też: Jak ważna jest częstotliwość odświeżania obrazu?

Widać, że Play poważnie podchodzi do swojej aplikacji, co oczywiście jest zrozumiałe. W końcu coraz więcej osób korzysta ze smartfonów, by zarządzać różnego rodzaju usługami. Mając wszystko pod ręką, jest najzwyczajniej w świecie o wiele wygodniej.

Źródło: Play informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.