ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony playstation 5 ps5 wyglad ostateczny design

Sony potwierdza: Spotify, Netflix i inne popularne aplikacje będą dostępne na PS5 w dniu premiery

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

PlayStation 4 i Xbox One powoli umierają śmiercią naturalną. Nowa generacja konsol od Sony i Microsoftu trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, więc obie firmy zdradzają na ich temat coraz więcej szczegółów. Dziś Japończycy poinformowali, jakie aplikacje będą dostępne na PlayStation 5 w dniu premiery. Wygląda to dobrze.

Aplikacje dostępne na PlayStation 5 w dniu premiery

Pilot PlayStation 5

Konsole Sony i Microsoftu mają to do siebie, że można je wykorzystywać nie tylko do grania, a także m.in. do słuchania muzyki i oglądania filmów czy seriali. W dniu premiery PlayStation 5 użytkownicy będą mogli zainstalować następujące aplikacje: YouTube, Spotify, Netflix, Disney+, Apple TV+ i Twitch. Sony jednocześnie dodało, że apki innych serwisów streamingowych takich jak m.in. Amazon Prime Video, Hulu czy Peacock również zadebiutują na PlayStation 5, ale nieco później. Niestety konkretnych dat nie poznaliśmy.

Zobacz także: System chłodzenia PS5 będzie optymalizowany pod różne gry

Dodatkowo Japończycy potwierdzili, że przyciski na pilocie do PlayStation 5, który będzie sprzedawany oddzielnie, pozwolą na szybkie uruchamianie aplikacji takich jak Spotify, Netflix, Disney+ i YouTube. Nie da się ukryć, że to całkiem wygodne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom, które zdecydują się nabyć to akcesorium. Premiera PlayStation 5 w Polsce odbędzie się już 19 listopada. Niestety na chwilę obecną konsoli nie można zamawiać w przedsprzedaży, bo wszystkie popularne sklepy wyprzedały już swoje zapasy. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak czekać na „drugi rzut”.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy