WhatsApp to najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie coś miało się w tej kwestii zmienić. Mając tak wielu użytkowników, firma ma doskonałą motywację, by ciągle rozwijać swój produkt. Dziś dowiedzieliśmy się, że do aplikacji WhatsApp zmierzają kolejne, fenomenalne funkcje. Tym razem skupiono się na wygodzie i zwiększaniu bezpieczeństwa.

Nowe funkcje w WhatsApp – co tym razem trafi do aplikacji?

Niezastąpiony portal WABetaInfo, którego redakcja zajmuje się przeczesywanie kodu popularnych aplikacji w poszukiwaniu jeszcze niewydanych funkcji, odnalazła dwie interesujące nowości zmierzające do WhatsAppa. Otóż do lubianego komunikatora trafi możliwość dołączania do połączeń grupowych, które wciąż trwają, gdy użytkownik nie odebrał ich na początku. W aplikacji pojawią się też nowe zabezpieczenia biometryczne. Można będzie ustawić, by przy każdym uruchamianiu WhatsAppa trzeba było się zweryfikować za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy lub innych dostępnych metod. Aktualnie w komunikatorze jest dostępna jedynie weryfikacja za pomocą czytnika linii papilarnych.

Zobacz także: Oszustwo na OLX przy wykorzystaniu komunikatora WhatsApp. Uważajcie

Obie funkcje są wciąż w trakcie rozwoju. To z kolei oznacza, że zapewne jeszcze trochę poczekamy, nim trafią do oficjalnej wersji WhatsAppa. Niemniej jednak znając tempo Facebooka, możemy się spodziewać ich debiutu jeszcze w tym roku. Gdy tylko pojawią się w aplikacji, to na pewno o tym napiszemy. Obecnie nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.