ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PayPal pozwoli wypłacać krytpowalutę

Kryptowaluty wkrótce w PayPal – popularny portfel nie przestaje się rozwijać

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

PayPal to niesłychanie popularny portfel online, który cały czas się rozwija. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że firma już pracuje nad wsparciem dla kryptowalut. To spory krok naprzód dla obu stron. Po ogłoszeniu „dobrej nowiny” przez PayPala cena Bitcoina poszybowała w górę.

Kryptowaluty w PayPal – czego się spodziewać?

PayPal kryptowaluty

Kryptowaluty cały czas zyskują na popularności, a wielu wierzy, że to one są przyszłością. PayPal doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego właśnie dowiedzieliśmy się, że niektóre osoby mające konto w usłudze jeszcze w tym roku będą mogły kupować, przechowywać i sprzedawać popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Niestety dokładnej daty wdrożenia nowości nie poznaliśmy. Nie są znane także opłaty, które z pewnością będą obowiązywać, bo w końcu firma musi na czymś zarabiać.

Zobacz także: Masz konto PayPal, ale z niego nie korzystasz? Lepiej je usuń, bo zapłacisz 50 zł

Rzecz jasna wsparcie dla kryptowalut będzie udostępniane falami, co oznacza, że nie wszyscy użytkownicy otrzymają do niego dostęp w tym samym czasie. PayPal jest naprawdę mocnym graczem, więc taki ruch może znacznie upowszechnić kryptowaluty pośród zwykłych użytkowników jak i osób trudniących się sprzedażą online. Według raportu Bloomberga PayPal może się aktualnie pochwalić ponad 346 milionami aktywnych kont, z których aż 26 milionów należy do handlowców. Nie da się ukryć, że to naprawdę imponujące liczby. Gdy tylko kryptowaluty w PayPalu staną się dostępne dla obywateli Polski, na pewno o tym napiszemy. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy