3-bgr-htc-one-m8-top

 

Ostatnio o HTC mówi się tylko w kontekście premiery nowego flagowca – HTC One M9. Tymczasem tajwański producent szykuje nam niespodziankę! Znany z przecieków na temat urządzeń HTC – @upleaks podzielił się specyfikacją nowego, nieznanego urządzenia.

 

HTC One M8i jak nazwa wskazuje będzie bezpośrednio nawiązywał do ubiegłorocznego flagowca. A podobieństw jest wiele. Pięciocalowy wyświetlacz Full HD, 2 GB pamięci RAM, głośniki BoomSound oraz slot kart pamięci. Obudowa smartfona także będzie nawiązywała do HTC One M8. I tu podobieństwa się kończą.

 

HTC_One_M8

 

Największą zmianą jak zaszła w nowym modelu jest procesor. Zdecydowano się na umieszczenie ośmiordzeniowego układu Snapdragon 615. Ten 64-bitowy procesor oparty jest na rdzeniach Cortex-A53 i został wykonany w technologii big.LITTLE, co oznacza, że jednocześnie pracują tylko 4 rdzenie. Taktowanie wynosi 1.7 GHZ oraz 1.0 GHZ w wolniejszej grupie. Wyniki benchmarków wskazują że jest także wolniejszy od starszego brata – procesora Snapdragon 801.

 

desire_820_antutu_01

 

HTC postanowiło umieścić podwójny aparat wraz z podwójną diodą LED o rozdzielczości odpowiednio 13 oraz 2 MPx. Przednia kamera to 5 megapikselowa jednostka. Jak można zauważyć producent zrezygnował ze swojej technologii ultrapikseli.

 

 

Niestety nie ma jeszcze dokładnych informacji o baterii, która ma posiadać mniej niż 3000 mAh pojemności. Smartfon ma być dostępny w Europie w takich samych wariantach kolorystycznych jak HTC One M8.

 

Jak wam się podoba nowy średniak w szatach flagowca?

 

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski